سؤالات رایج

ارسال شده در ۱۴ مهر ۹۳ توسط : admin

سرویس صدای سلامت چیست؟

صدای سلامت یک مرکز ارائه كننده خدمات مشاوره سلامت است که از طریق تلفن شما می توانید با یک مشاور بهداشتی،‌ مشاور تغذیه و یا روان شناس مجرب در زمینه های سلامت جسمي،‌ رواني و اجتماعي مشاوره نمائید. صدای سلامت این امکان را فراهم آورده که شما بتوانید از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب و در تمامی ۳۶۵ روز سال از طریق شماره تلفن ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ از تهران و شماره ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ از سراسر کشور و از طريق شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴- ۰۲۱ از سراسر جهان با یک مشاور مجرب ايرانی در تماس باشید.

دلیل ایجاد صدای سلامت چیست؟

صدای سلامت با بهره گیری از فناوری روز دنیا و به عنوان یک راه حل جدید، مناسب و مقرون به صرفه در حوزه خدمات سلامت بوجود آمده است. با توجه به برخی از مشکلات زندگی شهری در تهران امروز نظیر حاشیه نشینی و دوری مسیر از مراکز پزشکی و مشاوره ، هزینه های زیاد خدمات درمانی و مشاوره بویژه برای اقشار کم درآمد ، ترافیک سنگین و مشکل دسترسی سریع به یک مشاور سلامت و تخصص گرائی روزافزون خدمات پزشکی نیاز به یک راه حل مناسب بیش از پیش احساس میشد. در واقع صدای سلامت راه حلی است برای مشکل امروز.

آیا مراجعین واقعآ با یک مشاور صحبت می کنند؟

بله. تمامی کسانی که در سرویس صدای سلامت در زمینه بهداشت و درمان مشاوره می دهند مشاور روانشناس و یا مشاور بهداشت و سلامت هستند و مراجعین به طور مستقیم و زنده با یک مشاور صحبت می کنند.

آیا مشاور صدای سلامت می تواند جایگزین پزشک خانوادگی ما باشد؟
خیر. مطمئنآ مواقعی هست که شما باید توسط یک پزشک معاینه شده و برایتان آزمایش، عکس و یا دارو تجویز شود. بدیهی است در چنین مواقعی صدای سلامت به تنهایی کافی نیست و شما باید به پزشک خانوادگی خود مراجعه کنید.

با وجود پزشک خانوادگی و مطب های متعدد پزشکی دیگر چه نیازی به تماس با صدای سلامت وجود دارد؟

شاید برای شما نیز یکی از موارد ذیل تا حال اتفاق افتاده باشد :

 • سوال در مورد نحوه مصرف یک دارو مثلآ قطره استامینوفن در بچه ها
 • سوال در زمینه مسائل بهداشتی مثلآ راههای انتقال بیماری هپاتیت ب
 • داشتن یک رابطه جنسی حفاظت نشده و احتمال بروز بارداری
 • بروز یک مشکل ساده پزشکی مثل ترش کردن یا آبریزش بینی

در تمامی این موارد شما نیازی ندارید از منزل یا محل کارتان خارج شوید ، وقت بگذارید، کرایه ماشین بدهید و یا رانندگی کنید، در انتظار ملاقات با پزشک بنشینید و هزینه زیادی بپردازید. تنها کافی است با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ (از سراسر کشور) و یا شماره ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ (از استان تهران) و يا ۲۳۵۸۴۴۴۴- ۰۲۱ (با استفاده از مشاور کارت) تماس بگیرید تا مشاور بهداشتی صدای سلامت در کمترین زمان متصور در خدمت شما باشد.

سرویس مشاوره صدای سلامت شامل چه مواردی است؟

صدای سلامت در زمينه هاي زير فعاليت مي نمايد

۱) سلامت جسمی شامل؛ بهداشت و سلامت ،‌ تغذيه و بهداشت جنسی

۲) سلامت روحی روانی شامل؛ خانواده و ازدواج ، كودك و نوجوان، مشکلات فردی و سنگ صبور

۳) سلامت اجتماعی شامل؛ سوء مصرف انواع مواد و درمان اعتياد

آیا صدای سلامت می تواند مشکل پزشکی من را حل کند؟

بله. با توجه به اینکه برای تشخیص و درمان حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بیماریها و مشکلات غیر اورژانس پزشکی الزامآ نیازی به مراجعه حضوری به پزشک نمی باشد، بنابراین اگر مشکل پزشکی شما حاد و پیچیده نباشد مشاور بهداشتی صدای سلامت قطعآ می تواند به شما کمک نماید.

آیا صدای سلامت دارو نیز تجویز می کند؟

خیر. با توجه به اینکه در کشور ایران امکان تجویز دارو از طریق تلفن یا اینترنت وجود ندارد بنابراین صدای سلامت در حال حاضر امکان تجویز دارو ندارد و لیکن در صورت دسترسی افراد به برخی داروهای ساده نظیر مسکن یا آنتی هیستامین، مقدار و نحوه استفاده از آنها را آموزش خواهد داد.

آیا برای مشاوره با یک مشاور در سرویس صدای سلامت الزاما نیاز به برنامه ریزی قبلی وجود دارد؟

خیر. شما در هر ساعتی از ۸ تا ۲۴ اگر نیاز به مشاوره داشته باشید می توانید بدون هماهنگی و مستقیم با شماره  ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ و ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ و يا با شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴- ۰۲۱ و با استفاده از مشاور کارت با صدای سلامت تماس گرفته و با یک مشاور مجرب صحبت نمائید. البته شما می توانید از سرویس نوبت دهی اختصاصی ما استفاده نمایید تا در مناسبترین زمان مشاوره دریافت نمایید و هرگز پشت خط نمانید. برای این امر کافی است یک پیامک به شماره ۰۹۱۲۰۷۶۶۷۵۰ بفرستید یا به تلگرام با ای دی @Moshavercard پیام بفرستید.

آیا برای مشاوره در سرویس صدای سلامت محدودیت زمانی وجود دارد؟

خیر. هر چند صدای سلامت متعهد می باشد که مشاوره های خود را در کمترین زمان ممکن ارائه نماید و لیکن در صورت نیاز و در صورت تمایل ، شما می توانید به مدت لازم از سرویس مشاوره بهره مند شوید.

هزینه مشاوره با صدای سلامت چقدر است؟

بر اساس مدت زمانی که شما از سرویس مشاوره استفاده میکنید و به ازای هر دقیقه ۱۰۰۰ تومان هزینه مشاوره محاسبه شده و از طریق قبض تلفن براي مراجعين شماره ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ و ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ منظور خواهد شد. براي استفاده كنندگان مشاور کارت به ازاي هر دقيقه ۸۰۰ تومان از شارژ كارت آنها كسر خواهد شد.

آیا صدای سلامت سیستم ارجاع هم دارد؟

خیر. صدای سلامت مشکلات افراد را بررسی و راهنمائیهای لازم را ارائه می نماید و چنانچه فردی نیاز به بررسی و معاینه تخصصی داشته باشد تنها به وی توصیه می شود جهت تشخیص و درمان کاملتر و مناسبتر به یک سرویس تخصصی نظیر مرکز قلب یا جراحی مراجعه نماید. ولیکن هیچگونه معرفی کتبی یا تلفنی از سوی صدای سلامت انجام نخواهد شد.

مشاورين سلامت چه ویژگی هایی دارند؟

کلیه مشاورين خدمات مشاور کارت دارای مجوزهای فعالیت قانونی از مراکز مربوطه می باشند و از لحاظ كيفيت ارائه خدمات به طور مرتب ارزيابي مي شوند. آنها همچنين دوره های ويژه ای در زمينه ارائه خدمات مشاوره تلفني مي گذرانند.

آیا با تلفن همراه هم می توان با صدای سلامت تماس گرفت؟

بله. شما مي توانيد هم از طریق خطوط تلفن ثابت شهری با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ و ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ و یا شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴-۰۲۱ از سراسر ایران با صدای سلامت تماس بگيريد و هم از طریق تلفن عمومی، تلفن کارتی و يا تلفن همراه با استفاده از مشاور کارت با شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴- ۰۲۱ با سرويس صدای سلامت تماس بگيريد.

چه کسانی از مشاوره تلفني بیشتر سود می برند ؟

 • افرادي كه تحت پوشش بيمه نيستند و مجبورند هزينه های خود را آزاد بپردازند
 • افراد پرمشغله كه صرف چندين ساعت براي ملاقات مشاور برايشان مقدور نيست
 • كارخانجات، شركتها و مؤسساتي كه كاهش هزينه هاي پزشكی برايشان مهم است
 • افراد مسن و يا معلول كه سفرهاي درون شهري برايشان سخت و پر هزينه است
 • كساني كه در حاشيه شهر زندگي مي كنند و براي دسترسي به مشاور مجبورند فاصله زيادي طي كنند
 • كساني كه یک مشكل پزشكی و يا یک بيماری مزمن دارند
 • دانش آموزان و دانشجوياني كه در خوابگاه و دور از خانواده زندگي مي كنند
 • كساني كه صرف هزينه هاي زياد براي خدمات مشاوره حضوری برايشان مقدور نيست
 • كساني كه نياز به دسترسي سريع به يك مشاور دارند

مشاوره تلفني در چه زماني مناسب است؟

 • زمانيكه مشكل شما بدون ملاقات حضوري قابل حل مي باشد
 • زمانيكه شما به پزشك خانوادگي خود دسترسي نداريد
 • زمانيكه شما در سفر بسر مي بريد
 • شبها و ايام تعطيل
 • زمانیکه شما از مواجهه رو در رو با مشاور خجالت می کشید

مشاوره تلفني در چه زماني مناسب نيست؟

 • زمانيكه شما يك مشكل حاد، شديد و يا جدي داشته باشيد
 • زمانيكه شما مشكلات پيچيده و يا متعدد داريد
 • زمانيكه شما نياز به دارويي داريد كه تجويز و تهيه آن بدون نسخه امكان ندارد
 • زمانیکه دچار یک وضعیت اورژانسی هستید چه جسمی چه روانی

شماره نوبت در صف مشاوره چيست و آيا براي ما هزينه دارد؟

زماني كه مشاور شما در حال پاسخگويي به مراجع ديگري باشد شما در صف انتظار قرار مي گيريد و نوبت شما اعلام مي گردد. چنانچه با مشاور کارت تماس گرفته باشيد هيچ هزينه اي از شارژ كارت شما كسر نخواهد شد ولي اگر با شماره های هوشمند (تلفن  ۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶ و ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹ ) تماس گرفته باشيد،‌ هزينه مشاوره براي زمان انتظار شما لحاظ خواهد شد كه بهتر است تماس خود را قطع نموده و دقايقي بعد مجدداً تماس بگيريد و یا از سرویس نوبت دهی ما استفاده کنید.

كد مشاور چيست و چگونه از آن مطلع مي شويم؟

در سرويس صداي سلامت هريك از مشاورين يك كد ۴ رقمي مختص به خود دارند كه چنانچه شما تمايل داشته باشيد مشاوره خود را پيگيری کرده و مشاوره خود را با شخص مورد نظر ادامه دهيد، در زمان تماس با سرویس، كد او را وارد مي نماييد. اين عدد قبل از ارتباط با هر مشاوري به صورت خودكار به شما اعلام مي گردد. برای آگاهی از اسامی، کد و مشخصات مشاوران می توانید به بخش مشاوران در صفحه اول سایت مراجعه کنید.

چگونه از برنامه زماني مشاوران خود باخبر شويم؟

بعد از شماره گيري تلفن هاي مشاوره، كد مشاور خود را وارد نماييد. اگر در ساعات كاري وي باشد مستقيماً مي توانيد با او مشاوره كنيد و در غير ساعات كاري مشاور، سيستم به صندوق صوتي او متصل مي شود كه برنامه زماني فرد مورد نظر به طور دقيق اعلام مي گردد. همچنین برنامه فعالیت هر یک از مشاوران در صفحه معرفی مشاوران در سایت موجود است.

انتقادات و پشنهادهاي خود را چگونه منتقل كنيم؟

شما مي توانيد از سه طريق انتقادات و پيشنهادهاي خود را با ما در ميان بگذاريد

۱) از طريق پست الكترونيكي به آدرس admin@moshavercard.com

۲) از طريق بخش پشتيباني شماره تلفن صداي سلامت ۲۳۵۸۴۴۴۴-۰۲۱ داخلی ۲

۳) از طريق منوي انتقادات و پيشنهادات تلفن ۲۳۵۸۴۴۴۴-۰۲۱

مشاور کارت چیست؟

مشاور كارت يك كارت اعتباري براي دريافت خدمات مشاوره سلامت از صدای سلامت مي باشد و از زمان تهیه به مدت یک ماه اعتبار دارد. با استفاده از مشاور كارت شما مي توانيد با تلفن ثابت یا همراه در ساعات فعالیت سرویس و در كليه روزهاي سال با يك مشاور مجرب مشاوره نماييد. همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند با تهیه مشاور کارت دلاری از سرویس مشاوره صدای سلامت استفاده نمایند.

مشاور کارت را چگونه مي توانيم تهيه كنيم؟

شما می توانید مشاور کارت را به شیوه آنلاین و با خرید از فروشگاه آنلاین در همین سایت تهیه نمایید.

خرید آنلاین مشاورکارت