>مشاوره ازدواج و سلامت جنسی

ارسال شده در ۲۳ بهمن ۸۹ توسط : admin
۱ دیدگاه

>

تازه ازدواج کرده. کلافه است. نمی داند مشکل از خودش است یا همسرش. نمی داند اصلاً مشکل دارند یا نه؟ آنها نمی دانند سلامت جنسی چه شکلی دارد و کسی هم در این مورد برایشان حرف نزده. …
آیا می دانید خیلی از مسائل زن و شوهرهای جوان، ناشی از مشکلات جنسی است که نیازمند بررسی های روان شناسی می باشد؟
آیا می دانید بسیاری از زوج ها که دارای مشکلات جنسی هستند گرفتار افسردگی، اعتماد به نفس پایین و ارتباط ضعیف با همسر می شوند؟
نتایج یک تحقیق نشان می دهد مشکلات سلامت روان در متأهل ها دو تا دونیم برابر مجردهاست. و بخش عمده ای از افراد متأهل گرفتار نوعی مشکلات جنسی هستند که پیامدهای نارضایتی جنسی خود را به صورت خیانت، بدخلقی و طلاق نشان می دهند.
بررسی های علمی نشان می دهد ۵۰ درصد زوج ها در مراحلی از زندگی خود حداقل یک اختلال جنسی را تجربه کرده اند که در آن مرحله نیازمند درمان و مشاوره هستند.
مشاوره قبل از ازدواج که همراه با آزمون های ویژه تشخیص اختلالات جنسی باشد، بیشترین تأثیر را در تشخیص و درمان این اختلالات و در نتیجه رفع مشکلات زناشویی دارد.
مشاوره ازدواج فرصت شناخت روانی را برای زوج ها فراهم می آورد. تناسب دختر و پسر در میزان تمایلات جنسی از عوامل مهم موفقیت زندگی زناشویی بوده و هرچه این تناسب بیشتر باشد، به همان نسبت رابطه جنسی لذت بخش تر و اختلافات کمتر می شود.
مشکلات رابطه ای، فراوان ترین علل دشواری های جنسی برآورد شده است. این مشکلات با سلطه گری (جنگ قدرت)، حسادت، تنبیه، ترس از بی وفایی و تعارض های مداوم در زمینه های دیگر زندگی مرتبط بوده و متقابلاً مشکلات جنسی به معضلات رابطه ای جدید دامن می زند. بنابراین آشنایی زوج های عزیز با مهارتهای زندگی به ویژه مهارتهای ارتباطی (کلامی-جنسی) ضروری می باشد.
مشاوره ازدواج در کنار برنامه ریزی دقیق آموزشی، به زوج ها در مرحله انتخاب همسر و مرحله دوم آموزش مداوم همسران و در نهایت تأکید بر انجام مشاوره های خانوادگی، به بررسی همه جانبه روابط جنسی می پردازد.
لازم است بدانید که درمان مشکلات جسمی و روانی باید به صورت همزمان صورت پذیرد.
مریم جهانبخش
کارشناس ارشد مشاوره
۱نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
  1. الی :
    ۱۹ مرداد ۹۰

    با سلام خدمت خانم دکتر عزیز
    آیا باید دخول به صورت کامل انجام گیرد و در غیر این صورت آیا اگر انزال صورت گیرد امکان بارداری می باشد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت