>شیرموز به جای شیر

ارسال شده در ۱۲ اردیبهشت ۹۰ توسط : admin
صفر دیدگاه

>باسلام خدمت همۀ شما همراهان خوب صدای سلامت

امروزه ، اکثر بچه ها قبل از رفتن به مدرسه اصلا صبحانه نمی خورند ، در عوض در زنگ های تفریح از انواع شکلات ، کاکائو ، چیپس و بیسکویت استفاده می کنند .

در هنگام برگشت به خانه هم با آلوچه و لواشک ، اشتهای خود را کور می کنند و جایی برای ناهار باقی نمی گذارند . به جای یک عصرانۀ مغذی به خوردن شیرینی جات می پردازند و کمتر از میوه ، شیر و لبنیات و انواع سبزی های خام استفاده می کنند . بچه ها به دلیل بوی شیر ، آن را دوست ندارند و اصلا از این نوشیدنی استفاده نمی کنند در حالیکه می توان به جای شیر ، شیر موز ، شیر کاکائو ( با کاکائو کم ) و شیر هویج را به کودک داد . با این کار یک عادت بد به یک عادت خوب تبدیل می شود همچنین می توان با استفاده از ذرت بو داده ( پاپ کورن ) و انواع کیک های خانگی در کنار شیر یک عصرانۀ کامل برای بچه ها تهیه کرد .

مصرف فرآورده های لبنی نظیر شیر و ماست در دوران کودکی به دلیل پروتئین و کلسیم فراوانی که دارند ، نه تنها مانع از بروز پوکی استخوان در سنین سالمندی می شود بلکه میزان قد را نیز افزایش می دهد ، زیرا در صورتیکه فرد استعداد بلندی قد را از نظر ژنتیکی نیز داشته باشد ، عواملی چون عدم تامین ریز مغذی ها و سیری زودرس ناشی از مصرف تنقلات مصنوعی در کوتاه قدی بسیار موثر است . در لوبیای سویا ترکیبی شبیه به هورمون استروژن وجود دارد که مانع از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان سینه ، پروستات ، پوکی استخوان و بیماری های قلبی عروقی می شود . در صورتیکه پروتئین سویا جایگزین پروتئین حیوانی شود خصوصا در افرادیکه دارای کلسترول بالایی هستند ، میزان کلسترول خون کاهش می یابد .

با وجودی که روز به روز از شیوع بیماری های عفونی کم می شود ولی بر شمار مبتلایان به بیماری هایی افزوده می شود که با نحوۀ زندگی خصوصا عادات روزانۀ ما ارتباط دارند.

فرناز زرساز مشاور تغذیه و رژیم درمانی

تماس : ۲۳۰۱۹۱۹ – ۹۰۹

کد مشاور : ۲۲۷۰

بهترین ها را برایتان آرزومندم

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت