مشاوره تربیت کودک

ارسال شده در ۱۳ مهر ۹۰ توسط : admin
صفر دیدگاه

مریم دختری ۴ ساله داره ، شکایت می کنه که فرزندش خیلی بدرفتاری میکنه و هرچیزی که می خواد با داد و فریاد بیان می کنه ، اصلا به حرف مادرش گوش نمیده، بعضی وقتها اونقدر عصبانیش می کنه که مریم از کوره در میره و دخترشو تنبیه می کنه . نمی دونه که باید چکار کنه .به همین دلیل از مشاور تقاضای راهنمایی کرده تا تحمل این وضعیت براش راحت تر بشه.

فرزندان ما با اهداف متفاوتی بدرفتاری می کنند که باید دقیقا بررسی کنیم تا پی به اهداف اونا ببریم. بعد بتونیم با تغییر رفتارها و واکنش های خودمون، رفتار اونا رو تغییر بدیم. چون وقتی بچه ای بدرفتاری می کنه ، والدین از روی نا آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی با اون برخوردی می کنن که باعث تقویت رفتارهای بدش میشه .

یکی از اهداف بدرفتاری فرزندان ، جلب توجه است . وقتی مادر ساعتها در آشپزخانه مشغول نظافت و آشپزی باشه و یا پدر مدت زیادی مشغول تماشای تلویزیون و خواندن روزنامه باشه و بچه احساس کنه که توجه لازم رو دریافت نمی کنه ، ممکنه با انجام کاری که می دونه مادر یا پدرش رو عصبانی می کنه ،بخواد توجه اونا رو به خودش جلب کنه و در نتیجه به هدفی که از این کار داشته ، می رسه .

یکی دیگه از اهداف بدرفتاری فرزندان ، تلافی جوییه . وقتی بچه از پدر و مادرش عصبانیه و محدودیتی از طرف اونا احساس می کنه ، با انجام کار بد ، می خواد از اونا انتقام بگیره و خودشو تخلیه کنه، چون احساس می کنه نمی تونه خواسته هاشو بر آورده کنه و قدرت مقابله با اونا رو نداره.

در هر صورت هدفهای دیگه ای هم می تونیم در نظر بگیریم که تمام اینها بسته به شرایط هر خانواده باید دقیقا بررسی و نسبت به اصلاح رفتارها اقدام بشه.

فاطمه نصیری

مشاور صدای سلامت با کد ۲۸۸۰

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت