چگونه با خیانت همسرم برخورد كنم ؟ قسمت اول

ارسال شده در ۲۵ آذر ۹۰ توسط : فاطمه نصیری
۶ دیدگاه

اگر شما هم یکی از قربانیان خیانت هستید، اکنون در سراشیبی مسیر زندگی تان قرار گرفته اید. اغلب زوجهایی که با مشکل خیانت روبرو شده اند، معتقدند که تا به حال هیچ گاه چنین هیجانات شدیدی را تجربه نکرده بودند. آنها احساس خشم، افسردگی، ترس، گناه، تنهایی و شرمساری می کنند.

همسری که مورد خیانت قرار گرفته است، همیشه از خودش می پرسد:
چطور توانست چنین کاری با من بکند؟ چطور توانست به من خیانت کند و بارها و بارها به من دروغ بگوید؟ هرگز دیگر نمی توانم به او اعتماد کنم.
چنین فردی، دچار احساس خشم و انزجار شدیدی می شود و احساس می کند به قدری آسیب دیده است که حتی قادر به بیان آن در قالب کلمات نیست.

وقتی زوجین چنین هیجانات شدیدی را تجربه می کنند، پرسش اساسی این است که آیا بهبود اوضاع و رفع اختلالات زناشویی امکانپذیر است یا خیر؟ چطور می توان بحران خیانت را پشت سر گذاشت؟ حتی در صورت بهبودی، آیا قادریم با خاطره این خیانت و بی وفایی به زندگی مشترک ادامه دهیم؟

متخصصان و مشاوران ازدواج با اطمینان پاسخ می دهند که بله و به شما اطمینان می دهند که در صورت در نظر گرفتن این پیشنهادات و البته دریافت کمکهای تخصصی، آینده خوبی در انتظار زندگی مشترک تان خواهد بود.

گام اول بعد از خیانت: آیا می خواهید زندگی زناشویی تان را نجات دهید؟

ظهور خیانت نشان دهنده این است که ازدواجتان برای مدت طولانی دچار مشکل جدی بوده است، خواه آن را تشخیص داده باشید یا نه. یکی یا هر دوی شما نیازهای اساسی یکدیگر را بر طرف نکرده اید. به همین دلیل ، خیانت فرصت رشد پیدا کرده است.

شاید آزار دهنده باشد ،اما علت اصلی خیانت در زندگی زناشویی، کمرنگ شدن ردپای عشق است. قربانی خیانت باید از خودش بپرسد: چه بلایی بر سر عشق مان آمد؟ در برطرف کردن کدام نیاز او شکست خوردم؟

گام دوم بعد از خیانت: به هیچ وجه این وضعیت را تحمل نکنید

ازدواج، ارتباطی اختصاصی است که در آن دو نفر یکی می شوند و باید با هم بمانند. سه نفر در این میان نمی گنجد. ظهور خیانت به معنای این است که زندگی مشترک قبل از این، از هم پاشیده است. بنابراین بویژه به زنان توصیه می شود که مسیری مستقل و سختگیرانه را در پیش بگیرند و درصدد باشند که برای همسر بی وفا روشن کنند که به هیچ عنوان این وضعیت را تحمل نمی کنند.

اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که با فهمیدن خیانت ، داد و فریاد به راه اندازید، همه دوستان و آشنایان را مطلع سازید و یا حتی خانه را ترک کنید. بلکه منظور ما این است که به سرعت میدان را برای نفر سوم خالی نکنید.

در اکثر مواقع، زنان با مشاهده خیانت ،به شدت سرخورده شده و بعد از مدتی کشمکش و درگیری با همسر، زندگی زناشویی را ترک می کنند و به راحتی اجازه می دهند نفر سوم از این فرصت استفاده کرده و در دل همسر شان جا باز کند.

شما علی رغم شکست عاطفی که دیده اید، باید بمانید، مشکلات را شناسایی و حل کنید و شخص ثالث را کم کم از زندگی خویش بیرون کنید. اجازه ندهید به همین راحتی ، زندگی چند ساله تان را از دست داده و همه چیز را رها کنید. اگر لازم دیدید و یا به شدت احساس خشم و عصبانیت کردید، با همسرتان صحبت نکنید. اما به نقشهای زناشویی خود مانند رسیدگی به امور خانه و فرزندان، آشپزی و.. عمل کنید.

 گام سوم و چهارم در مدیریت خیانت را مي توانيد در مطلب بعدي بخوانيد

www.persianv.com

فاطمه نصیری کد ۲۸۸۰
مشاور خانواده و ازدواج،كودك و فردي
صدای سلامت مرکز جامع مشاوره تلفنی سلامت
تلفن تماس : ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹
۶نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
 1. مینا :
  ۰۲ شهریور ۹۳

  سلام.من و شوهرم یکساله که ازدواج کردیم.اما همیشه تو گوشیش اس ام اس هایی می بینم که کاملا مشخصه مربوط به دختراهست.خودم بارها و بارها به اون شماره ها زنگ زدم و مطوئن شدم که دخترن.هر بار که از شوهرم میپرسم میگه دیگه تکرار نمیکنم. اما یکی دو هفته تو گوشیش خبری نیست.بعد دوباره شروع میشه. الانم که دیگه میره تو فیس بوک و فقط علاقه داره دخترای جنده رو اد کنه و باهاش دوست باشه. و همیشه میره عکسهای مربوط به ک.. بزرگ زن ها رو از تو اینترنت دانلود میکنه و تماشا میکنه. واقعا نمیدونم معنی اینکاراش چیه. اما به منم کم توجهی نمیکنه و همیشه حواسش بهم هست.اما بیشتر وقتش برای اینترنت میره. نمیدونم چکارکنم. واقعا احساس حقارت میکنم وقتی میبینم اینطور با دخترا اس بازی میکنه و به تماشای اون جنده ها میشنهو نمیدونم واقعا چطوری ارضاش کنم که دست از این کاراش برداره

  • احتمالا این ضعف شما نیست بلکه عادت رفتاری یا ناهنجاری ایشان است که سبب ادامه این رفتار می شود چیزی مثل اعتیاد به س.. ارضا شدن از دیدن(visualism) یا تنوع طلبی لذا باید با ایشان صحبت کنید و مشکل وی را به ارامی گوشزد کنید و در عین حال همراهی اش کنید یعنی باید احساس کند فصد شما کمک است نه انتقاد مخرب. سپس باید برای تشخیص و درمان به متخصص مربوطه مراجعه کند ترجیحا مراکز تخصصی

 2. parisa :
  ۰۵ خرداد ۹۳

  تو رو خدا راهنماییم کنید از این طرفم از طلاق هم میترسم من ۲۳سالمه همم خانوادم از طلاق میترسن همش به این فکر میکنم ایا بعد از طلاق کسی به خواستگاریم میاد اخه هرکیم بیاد اونم زن طلاق داده دیگه شوهرم ۲۹ سالشه

 3. parisa :
  ۰۵ خرداد ۹۳

  سلام من ۳ساله بایکی از اقوام اردواج کردم واز تهران به اردبیل اومدم ۲سالم که نامزد بودیم مشکل من اینه که همسرم کوچکترین توجهی به من نداره حتی موقعی که ناراحت هستم اصلا براش مهم نیست و فقط به خودشو تیپشو این حرفا میرسه من که به خاطر اون شهرم رو پدر و مادرم وخانوادمو ول کردم اومدم انتظار داشتم اونم عوضش درکم کنه ازش میپرسم کجا بودی میگه به تو چه چیکار میکنی به تو چه حتی اصلا نمیدونم چقدر حقوق میگیره میگم خوب منم مثل تو دوست دارم تیپ بزنم به منم پول بده میگه پول خودمه اختیارشو دارم ولی اگه اون بیرون کار میکنه ننم عمرم تو خونش میره اون پول مال منم هست الانم که باردارم هرروز از طلاق حرف میزنه میگه از مهرت بگذر طلاقتو بدم یا فرار میکنم برو غیابی طلاق بگیر ناگفته نماند که ما قبلا زیاد با هم دعوا میکردیم اما من ۱ساله اصلا بهش گیر نمیدم سعی میکنم دعوا هم نکنیم ولی اون همش از زلاق حرف میزنه و هرروزم با یه لباس جدید میاد خونه وصبح میره شب میاد هیچیم بهش نمیگم دیرتراز شب فبل میاد قبلا ناهار میومد الن به جای اون مبره باشگاه در ضمن شوهرم تو پارکینگ کار میکنه وبه صورت شیفتی میموند تا ساعت۹شب خونه بود ولی الان ۱۱شبم خونه نمیاد در ضمن خانوادشم خیلی تو زندگیمون دخالت دارن و اون همیشه طرف اونا رو میگیره

 4. بیژن :
  ۲۷ اسفند ۹۲

  سلام
  چرا فقط به خیانت مردان و عکس العمل زنان توجه میشه
  مگه زنها خیانت نمیکنن؟
  در مورد اونا چه برخوردهایی مناسبه؟

 5. سلام خانم نصیری عزیز..میشه خواهش کنم از تکرار مکررات بپرهیزید و مطالب کلیشه ای که جواب هم نمیده به خورد مردم ندید!!! همینه که مردم از مشاوره زده هستند و مشاورین رو قبول ندارند..شخصیت ادمها هرچند با جوهره یکسان متفاوت است لطفا برای همه یک نسخه نپیچید.. هرکس را خودش و منحصرا خودش ببنید…هرانسانی نسخه ای کاملا مجزا داره…همه ان انزجار و نفرت به شرطی است که طرفین پیش از ان طلاق عاطفی نگرفته باشند. به نظر من مرد یا زنی که همسرش را به شرط اینکه خودش هم تامین باشه، نه اینکه بیچاره خودش هم رها شده باشه در خلا عاطفی رها میکنه حقش جز این نیست. حساب ها رو از هم جدا کنید ..اونی که از همه نظر تامینه و باز ادم مورد نظرش را در جای دیگر جستجو میکنه حسابش کاملا جداس..و نسخه جداگانه ای داره..

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت