درمان حملات ناشی از دلهره

ارسال شده در ۲۳ آذر ۹۰ توسط : الهام واعظ
صفر دیدگاه

اغلب درمانهای دلهره ساده اند و نیازی به درمان حرفه ای ندارند. در اینجا چندین راه درمان برای افراد مبتلا آورده شده است:

قبل از بروز شوک فکر خود را مشغول نکنید

حمله ناشی از دلهره می تواند بدلیل ترس از ابتلا به حمله ناشی شود. برخی اوقات که شخص تشخیص می دهد یک موقعیت خاص منجر به یک حمله می شود، خود این فکر می تواند تشدید کننده باشد. این حالت می تواند منجر به بروز رفتارهای عجیب و غریب و با مزه شود، اما از طرفی هم ممکن است منجر به اختلالات بیشتری گردد.

فکر کردن هنگام بروز حمله دلهره

هنگامی که حمله دلهره روی می دهد افراد متوجه افکار و اعمال خود نیستند. یک شخص باید بداند که هنگام حمله، احساس ها به خوبی عمل می کنند. این مورد باعث می شود که فرد حمله را توجیه کرده و دیگر برایش اهمیت زیادی نداشته باشد. از دید یک شخص ثالث به این شرایط نگاه کرده و شرایط موجود را تجزیه تحلیل کنید و تاثیرات انرا کاهش دهید.

نفس عمیق کشیدن

نفس عمیق کشیدن یکی از راههای اساسی برای مقابله با دلهره و تشویش می باشد. شخص مبتلا باید بداند که هنگام بروز حمله چگونه نفس بکشد. هنگام بروز حمله نفس عمیق بکشید و روی هر استنشاق تمرکز کنید. این کار باعث می شود که کم کم از حالت ایجاد شده فاصله بگیرید.

از دارو در دراز مدت استفاده نکنید

بسیاری از داروها باعث ایجاد حمله دلهره می شوند، و هیچ اثری هم ندارند. علاوه بر این برخی از دارو ها اعتیاد آور هستند. اختلالات ناشی از دلهره هیچ گاه از طریق شرایط پزشکی ایجاد نمی شوند. بنابراین سعی کنید از طریق روحی به خودتان کمک کنید تا اینکه بخواهید مشکلتان را از طریق دارو حل کنید.

شما تنها نیستید

ترس و وحشت قسمتی از زندگی ما می باشد، پس هنگامی که دچار ترس و دلهره می شوید مسئله را بزرگ جلوه ندهید و از آن نترسید (تنهائی خود یکی از مسائلی است که ایجاد حمله می کند). سعی نکنید با استفاده از دارو حمله ناشی از نگرانی و دلهره را درمان کنید. با دانستن اینکه چه چیزی باعث فعال شدن آن در شما می شود، فرصت خوبی برای شناخت خودتان به دست می آورید. بنابراین می توان گفت حمله ناشی از دلهره آنقدرها هم بد نیست.

الهام واعظ – کد :۲۲۱۰

مشاور و درمانگر در زمينه هاي خانواده،بهداشت جنسي ، ازدواج و فردی
صداي سلامت مركز جامع مشاوره تلفني سلامت

تلفن مشاوره: ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت