چگونه با خیانت همسرم برخورد کنم ؟ قسمت دوم

ارسال شده در ۳۰ آذر ۹۰ توسط : فاطمه نصیری
۴ دیدگاه

در قسمت قبلی دو گام برای مدیریت خیانت همسر مطرح شد . در ادامه به دو گام دیگر در برخورد با خیانت همسر اشاره می نمایم

گام سوم بعد از خیانت: بدانید چه انتظاری داشته باشید.


اغلب خیانت ها می تواند به طلاق منجر نشود و در نهایت به رفع اختلاف بینجامد. فرآیند  خیانت ،دردی غیرقابل تحمل را به افراد وارد می کند. اگر خودتان را برای آنچه پیش خواهد آمد آماده کنید، نه تنها عذاب کمتری می کشید، بلکه به ازدواجتان فرصت بیشتری برای بهبود و دوام می دهید.

یکی از بهترین راهها برای افزایش آمادگی، این است که بدانید چه انتظاری داشته باشید؟
برای مثال چند روز بعد از وقوع خیانت، وقتی به اندازه کافی توانستید بر اعصاب خود مسلط شوید، مهر سکوت را بشکنید و در فضای مناسب و در غیاب فرزندان(البته اگر صاحب فرزند هستید) به طور مفصل با همسرتان در مورد خیانت صحبت کنید و ببینید چه انگیزه ای باعث بروز این رفتار ناشایست ( خیانت )شده است؟

چه کمبودی در زندگی داشته است؟ از شما چه توقعی داشته است که نتوانسته اید آن را اجابت کنید و به شما خیانت نمود؟ فرد جدید چه خلایی از همسر شما را پر می کند ؟و…


در برخی از موارد ،زندگی زناشویی دارای کاستیهایی است که اگر شناسایی و اصلاح شود، مشکلات تا حد زیادی بر طرف می شود .اما در برخی دیگر از موارد، زن و مرد مشکل خاصی با هم ندارند و تنها مرد در یک موقعیت وسوسه انگیز قرار گرفته و دچار لغزش شده است.

اینجاست که نقش شما پر رنگ تر می شود. شما باید به عنوان یک زن ثابت کنید که هنوز هم مرکز عاطفی خانواده تان هستید و می توانید دوباره بعد از خیانت ، همسرتان را به خانواده بازگردانید.


بازگشت به شرایط عادی قبل از خیانت ،نیازمند تلاش پایدار و خستگی ناپذیر هر دو طرف است


گام چهارم بعد از خیانت: شروع به رفع نیازهای یکدیگر کنید


در این مرحله ،همسر خیانت دیده باید سعی کند نیازهای عاطفی را که فردی دیگر برای همسرش برطرف می کند، به شکل بهتری برطرف کند. زن و مرد می توانند بعد از خیانت ،ازدواجشان را بازسازی کنند و با برطرف کردن نیازهای یکدیگر، فصل تازه ای از عشق را در زندگی خود برنامه ریزی کنند.


وقتی در نهایت می آموزید مهم ترین نیازهای عاطفی یکدیگر را برطرف کنید، عشق و ازدواجتان نیرومندتر از همیشه می شود. بازگشت به شرایط عادی قبل از خیانت ،نیازمند تلاش پایدار و خستگی ناپذیر هر دو همسر است.

آنها با عبور از این شرایط سخت بعد از خیانت ،به همراه یکدیگر متوجه می شوند که بیشتر از همیشه یکدیگر را دوست دارند. خیانت را به عنوان محرکی اصلاح کننده ببینید که در نهایت موجب می شود زوج ها در مورد نیازهای مهم شان کار کنند.

وقتی شروع به کار کردن در مورد این نیازها کنید، زندگی مشترک تان همان می شود که همیشه خواهانش بوده اید. از طریق ارتباط کلامی، شما می توانید اولین گامهای اصلاح رابطه تخریب شده تان را بردارید.

توجه داشته باشید که ارتباط کلامی، ویژگی اختصاصی انسانهاست. زوجین در قالب کلام، نگرشهای خود را درباره خویشتن، مخاطب خود، مسائل کلی و مسائل مشترک به یکدیگر انتقال می دهند.


نکته آخر و بسیار مهم این است که اگر شما جز آن دسته از زنانی هستید که مورد  خیانت قرار گرفته اید ،انجام اقدامات پیشنهاد شده را به شما توصیه می کنیم .از طرف دیگر مراجعه نزد مشاور خانواده به همراه همسرتان بعد از خیانت می تواند به شما کمک موثری ارائه دهد. گاهی اوقات برخی مطالب از دید افراد نادیده گرفته می شود و تنها چشمان تیز بین یک متخصص است که می تواند مشکلات اصلی را شناخته و اصلاح نماید.

www.persianv.com

 
فاطمه نصیری کد ۲۸۸۰
مشاور خانواده و ازدواج،كودك و فردي
صدای سلامت مرکز جامع مشاوره تلفنی سلامت
تلفن تماس : ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹
۴نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
 1. سارا :
  ۲۳ اسفند ۹۲

  من همین امروز متوجه شدم همسرم به خانمی احساس پیدا کرده واقعا نمیدونم باید چه برخوردی داشته باشم..

 2. سعی در اصلاح رابطه زناشویی خودمون کردم بهش عشق میورزم با احترام خیلی زیاد باهاش حرف میزنم جالبه که احساس میکنم دچار عذاب وجدان هم شده چون رفتاراش با من خوبه ولی بعضی وقتا سر چیزای کوچک بهم پرخاش میکنه و خودش دوباره به حالت اولش بر میگرده و دنبال یکی دو تا هم نیست

 3. شوهرم به من خیانت میکنه خیلی دارم تلاش میکنم از این منجلاب نجاتش بدم ولی نتیجه نمیده چیکار کنم؟؟؟؟

  • شیرین :
   ۰۷ اسفند ۹۲

   سلام عزیزم
   شما می خواهید از این منجلاب نجاتش بدید؟؟
   منظور این صحبت چیه؟ این مگه زندگی شما(تو و همسرت) نیست؟ اگر می خوای کاری کنی اصولا باید به خاطر زندگی تون باشه. اون کسی که می خوای از منجلاب نجاتش بدی، مرد همسایه که نیست! همسر خودته. بعضی وقتا ما یادمون میره که اول خودمون و طرز فکرمون رو اصلاح کنیم. از این حرفا که بگذریم، به نظر من شما اول باید ببینی که همسرتون کمبودی تو زندگی داره، یا فقط لغزشی داشته، یا اصلا به این مسائل علاقه داره
   اگر دو دلیل اول در موردش صادق بوده که قابل حل هست مشکلتون. اما مورد سوم متاسفانه به هیچ عنوان قابل اصلاح نیست. فقط عزیزم این رو در نظر داشته باش که باید زود اقدام کنی! قبل از این که شیرینی این کار برای همسرت بیشتر از تمام مشکلات احتمالی اون بشه.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت