یکی از دلایل خیانت همسر-طلاق عاطفی

ارسال شده در ۲۴ بهمن ۹۰ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

۶ سال است که ازدواج کردم ، دختری ۴ ساله دارم . مدتی است که هیچ گونه ارتباطی با همسرم ندارم ، انگار بود و نبودمان در کنار هم یکی شده است . فقط در مواقعی که در جمع هستیم ، حفظ آبرو کرده و به اصطلاح ادای خوب بودن را در می آوریم، ولی در خلوت خودمان، کاری به کار هم نداریم و نسبت به همه چیز بی تفاوت شدیم . مدتی است متوجه شدم که همسرم با خانم دیگری ارتباط دارد . این موضوع شدیدا ناراحتم می کند . راستش نمی دانم باید چکار کنم . نمی خواهم از او جدا شوم ولی از این وضعیت هم راضی نیستم . احساس می کنم که حتی دخترم هم دچار افسردگی شده و می فهمد که بین ما فاصله عمیقی است.

این روزها همه جا صحبت از طلاق های رسمی است ولی آیا به طلاقهای عاطفی که بین زوجین به دلایل متعددی اتفاق می افتد ، اهمیتی داده می شود ؟

طلاق عاطفی می تواند یکی از علل خیانت  همسران باشد و به همین دلیل بهتر است که از بروز آن پیشگیری کنیم

چگونه از بروز طلاق عاطفی پیشگیری کنیم

به انتظارات و خواسته های شریک زندگیتان توجه نمایید . متاسفانه یکی از مشکلات زوجین این است که خواسته های طرف مقابل خود را با توجه به خط کشی که در دست خود دارند ، می سنجند، غافل از اینکه هر کدام از انسانها با دیگری متفاوت بوده و ممکن است خواسته ای که از نظر یکی بی اهمیت جلوه می کند ، بعنوان بزرگترین خواسته طرف دیگر باشد .

حتما تا به حال این صحبتها را شنیده اید که وقتی از یکی از زوجین می پرسیم که شما برای همسرت چه کرده ای و به کدام خواسته او احترام گذاشته ای ؟ در جواب می گوید کارهایی که او از من خواسته و من انجام ندادم ، بنظر من خیلی مهم نیست و آنقدر ارزش ندارد که او اینگونه از دست من دلخور شود . و این همان اشتباهی است که برخی از افراد مرتکب آن می گردند.

طلاق عاطفی و عدم ابراز احساسات

احساسات خود را بصورت کلامی و غیرکلامی ابراز نمایید . معمولا هر چند وقت یکبار از واژه های محبت آمیز ، لبخند و … استفاده نمایید. همه انسانها از شنیدن کلماتی حاکی از محبت و تشکر و قدردانی خوشحال می شوند و بدان نیاز دارند .

گاهی اوقات ما در زندگی فقط غرق در ایرادگیری می شویم و اصلا توجهی به جنبه های مثبت طرف مقابلمان نمی نماییم و اگر هم کاری برایمان انجام داده ، وظیفه اش می دانیم. مطمئنا ابراز احساسات می تواند انگیزه ای برای تکرار امور خوشایند باشد .

طلاق عاطفی و به دنیا آمدن فرزند

پس از تولد فرزند ، جایگاه همسر خود را حفظ نمایید و صرفا به تامین نیازهای فرزندتان توجه نکنید . چراکه با این کار فاصله خود را روز به روز با او بیشتر می نمایید و او فکر می کند که دیگر برایش اهمیتی قائل نیستید .

طلاق عاطفی و رابطه جنسی

نسبت به رابطه زناشویی خود تجدید نظر کنید . این رابطه باید برای هر دو طرف لذت بخش باشد . برخی از خانم ها فکر می کنند صرفا وظیفه دارند که این کار را انجام دهند و به همین دلیل نوع رابطه آنها خالی از هرگونه احساس عاطفی می گردد و رضایتی به دنبال نخواهد داشت .

طلاق عاطفی و فرصت با هم بودن

ساعاتی را در طول روز برای صحبت با یکدیگر اختصاص دهید . حتی اگر نوع شغل شما ایجاب می کند که ساعت محدودی در منزل باشید ، حداقل در طول روز می توانید از طریق تماس تلفنی جویای احوال همسرتان شوید . دیدن تلویزیون و خواندن روزنامه به مدت طولانی می تواند بین شما فاصله اندازد .

طلاق عاطفی و بیان خواسته ها

خواسته ها و انتظارات خود را بطور صریح و شفاف و جزیی بیان کنید . هیچ کسی از طریق ذهن خوانی نمی تواند به خواسته های شما پی ببرد . برخی عنوان می کنند که او خودش باید بداند که من از این کار ناراحت می شوم . و این اشتباهی است که افراد مرتکب می شوند چون هرکسی منحصر به فرد است .

طلاق عاطفی و خیانت همسر

و خلاصه آنکه هرکلام و رفتاری که باعث شود از صمیمیت زوجین بکاهد و فاصله عاطفی آنها را زیاد کند ، زنگ خطری است برای فروپاشی زندگی و طلاق عاطفی. چرا که اگر کسی در چهارچوب خانواده، کمبودهایی داشته باشد ، ممکن است به دنبال جایگزینی در خارج از خانواده باشد .

فاطمه نصیری کد ۲۸۸۰
مشاور خانواده و ازدواج
صدای سلامت مرکز جامع مشاوره تلفنی سلامت
تلفن تماس : ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹
صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت