همسر خیانت کار

ارسال شده در ۰۸ تیر ۹۴ توسط : دکتر امیر سخاوتی
۲ دیدگاه

پیشگیری بهتر از درمان است

شما زوجی که در ابتدای مسیر زندگی مشترک خود قرار دارید و شما خانم یا آقایی که مدتی است از زندگی مشترکتان می گذرد ،بیایید روزنه های احتمالی را در زندگی تان پر نمایید تا خیانت، موذیانه راهی به زندگی شما پیدا ننماید .

وقتی که صحبت از خیانت به میان می آید، اولین متهم ، نارضایتی های جنسی است. در حالیکه این  موضوع یکی از عوامل محسوب می شود و به نظر می رسد عوامل دیگری بصورت پنهانی و خاموش دست به کارند که نباید از آنها غافل باشید .

از گله ها و شکایاتی که بصورت مکرر از طرف همسر تان مطرح می شود به سادگی نگذرید .در واقع این گله ها و شکایات می توانند همان روزنه های ورود باشند چون وقتی نیازها و خواسته های یکی از طرفین از سوی طرف مقابل پاسخی نمی گیرد ، کمبودهایی را بوجود می آورد که ممکن است بصورت ناخودآگاه زمینه جذب به طرف نفر سوم یا خیانت را فراهم نماید .

زندگی مشترک همسر ان مثل یک باغچه پر از گلی است که نیاز به مراقبت روزانه دارد .باید علف های هرز را وجین نمایید . باید گلها را آبیاری کنید و باید گلهای جدیدی بکارید تا تنوعی در باغچه زندگیتان ایجاد شود . هرگز فکر نکنید این باغچه زیبا بدون مراقبتهای مستمر ،زیبا خواهد ماند . پس بیایید قبل از آن که روزی از خواب برخیزید و با یک باغچه خشک و زرد و پر از علف مواجه شوید، فکری به حال آن نمایید . همانگونه که برای باغبانی نیاز به اطلاعات تخصصی دارید، برای تازه نگه داشتن و حفظ روابط صمیمی نیز به اطلاعات تخصصی نیاز دارید . تا بحال چند بار به این فکر کرده اید که بخشی از رفتارهایتان را اصلاح کنید تا حس مثبت تری به همسر خود منتقل نمایید .

انچه خانم ها باید به آن توجه نمایند :

 • اینکه فکر می کنید که کدبانوی خوب بودن تمام آن چیزی است که همسر تان به آن نیاز دارد، یک باور اشتباه است . درست است که غذای خوب ، نظافت و …. از نکات مثبتی است که توجه شما را به زندگی مشترک نشان می دهد ولی باید بدانید که همسر شما نیازهای دیگری نیز دارد که باید مورد توجه قرار گیرد .
 • به نحوه بیان خواسته های خود دقت کنید . اینکه با لحن سرزنش آمیز ، خشن ، طوطی وار و دائم گله می کنید، نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه فاصله عاطفی تان رانیز بیشتر می نماید.
 • شما مادر او نیستید که دائم بکن نکن هایی را به او یادآور می شوید . برای شخصیت همسر خود احترام قائل شوید و اقتدار او را به رسمیت بشناسید .

آنچه آقایان باید به آن توجه نمایند :

 • رابطه جنسی یک رابطه جسمی – عاطفی است که حتما باید هر دو نفر از این رابطه لذت ببرند و این نکته ای است که متاسفانه در برخی مواقع مورد غفلت قرار می گیرد و خانم ها به دلیل عدم ارضای کامل و عدم کسب لذت جنسی، بطور کلی پرونده این رابطه را در ذهن خود می بندند و فقط در صدد رضایت همسر خود هستند که این موضوع در دراز مدت آسیب زننده است .
 • کار کردن در زندگی مشترک یکی از قطعه های پازل است نه کل آن . اگر تمام وقت خود را صرف کار کردن می نمایید و بر این باورید که برای خانواده تلاش می نمایید ، از یک نکته غافل شده اید که نیاز مالی یکی از نیازهاست .

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که از بسیاری از خواسته های خود می گذرید و همچنین برای خواسته های همسر خود نیز اهمیتی قائل نمی شوید و مانند یک همخانه بی تفاوت در کنار هم زندگی می کنید، خطر در کمین زندگی مشترک شما ست . پس بیایید صفحات قبلی زندگی مشترک خود را دوباره ورق بزنید و روی جملاتی که زیر آن خط قرمز کشیده شده است ، بیشتر تامل کنید.

شادی زندگیتان پایدار

فاطمه نصیری  مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت
۲نظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید
 1. سلام جناب آقای دکتر سخاوتی.
  در ابتدا از شخص شما سپاسگذارم که درد جامعه کنونی را درد خودتون میدونین.
  ممنونم از سایت آموزنده شما.
  ممنون که سود و نفع تحصیلات عالیه خودتون را به مابقی انسانها هم میرسونید.
  ممنونم که تابوها شکسته و آموزشهائی را میدین که لازمه.
  من شخصا تحصیلات دانشگاهی ندارم و شاغل آزاد هستم اما شیفته و اهل مطالعه.
  لطفا توی سایت خوبتون یه بخش معرفی کتاب در رابطه با روانشناسی هم بگذارین.
  ارادتمند شما:
  مصطفی بحرینیان

 2. S JS J :
  ۰۹ تیر ۹۴

  خیلی عالی بود ممنون

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خرید آنلاین مشاورکارت