اعتیاد به خرید کردن

ارسال شده در ۲۷ آبان ۹۵ توسط : nasiri
صفر دیدگاه

تاکنون پیش آمده است بصورت مداوم برای فرار از اضطراب و رسیدن به آرامش به خرید کردن روی بیاورید واز این طریق درد و رنج خود را فراموش کنید؟ همان طور که می دانید خرید کردن یکی از بهترین سرگرمی ها  برای خانم ها است مخصوصا زمان هایی که روز خوبی نداشته باشند می توانند از طریق خرید یک هدیه کوچک برای خود، احساس منفی شان را تغییر دهند.

اما مشکل زمانی آغاز می شود که بصورت افراطی و بدون کنترل این رفتار را انجام می دهند. فرضا لباس های گران قیمتی را بدون آینده نگری و در نظر گرفتن توان مالی خود خریداری می کنند و با این کار احساس رضایت و سرزندگی کوتاه مدت درآنها ایجاد می شود ولی پس از چند ساعت، یاد آن هزار و یک کاری می افتند که می توانستند با آن پول انجام بدهند. در این هنگام سعی می کنند با آوردن بهانه “حتما باید اون شلوار را می گرفتم تا با کفش هایم برای مهمانی ست می شد” ، احساس عذاب وجدان خودشان را کاهش دهند. دیگر اسم این رفتار سرگرمی نیست بلکه نشانه هایی از اعتیاد محسوب می شود، زیرا از یک طرف این میل را به راحتی نمی توانند در خود کنترل کنند و از سوی دیگر این رفتار زندگی شان را به دلیل بدهکاری ها و ولخرجی های بیهوده مختل کرده است.

یکی از بهترین شیوه ها برای مقابله با این رفتار این است که به جای توجه به نقاط قوت خرید کردن روی نقاط منفی این رفتار تمرکز کنید. وقتی با دیدن یک محصول جدید پشت ویترین قلبتان شروع به تپش کرد از خودتان بپرسید: “آیا به این وسیله نیاز دارید؟”، اگر توانستید خود و یا حداقل یکی از اعضای خانواده تان را توجیه کنید آنوقت خرید کنید. تمرین کنید از کارت اعتباریتان استفاده نکنید و مبلغ اندکی در کیفتان قرار دهید تا بجز وسایل مورد نیاز نتوانید خرید دیگری انجام بدهید، حداقل تا ۶ ماه به تقاضاهای دوستانتان برای رفتن به خرید، جواب منفی بدهید.

همیشه به یاد داشته باشید هزینه ای را که برای خرید صرف می کنید باید با میزان درآمد شما تناسب داشته باشد در غیراین صورت در درازمدت دچار مشکلات متعددی خواهید شد.

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت