ازدواج موفق با شناسایی مشکلات در کمین (۲) : رابطه جنسی

ارسال شده در ۲۶ دی ۹۵ توسط : علی مراد
صفر دیدگاه

ازدواج موفق

در مطلب قبل به «گفتگو» به عنوان یکی از مسائل در مسیر ازدواج موفق پرداختیم. در این مطلب کمی به مشکلات مربوط به رابطه جنسی خواهیم پرداخت.
حتی زوج‌هایی که همدیگر را بسیار دوست‌دارند هم ممکن است از لحاظ جنسی کاملا برای هم مناسب نباشند. به نظر جو فای نویسنده کتاب «عزیزم،‌امشب نه!» کمبود اعتماد به نفس جنسی و کمبود آموزش جنسی می‌تواند مشکلات را بیشتر کند. ولی داشتن رابطه جنسی چیزی است که نباید به راحتی دور آن را خط کشید. رابطه جنسی زوج را به هم نزدیک‌تر می‌کند، هورمون‌هایی آزاد می‌کند و وضعیت بدن و روان هر دو طرف را بهبود می‌بخشد.

پیشنهاد‌هایی برای حل این مشکل:

  • برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی. فای پیشنهاد می‌دهد با همسر خود برای ملاقات قرار بگذاریم. البته نه فقط شب‌ها وقتی هر دو نفر خسته‌اند. شاید بعدازظهر‌ها که بچه‌ها خوابیده‌اند یا قراری کوچک قبل از رفتن سر کار مناسب باشد. با یکی از آشنایان قرار بگذارید روزی مشخص در هفته بچه‌های یکی از خانواده‌ها پیش خانواده دیگر بخوابد. فای می‌گوید: «وقتی برای رابطه جنسی قرار قبلی وجود داشته باشد، آمادگی بیشتر می‌شود.» او هم‌چنین می‌گوید که تغییر در رابطه جنسی نیز می‌تواند موجب جذابیت شود. برای مثال می‌توانید رابطه در آشپزخانه، کنار شومینه یا ایستاده وسط حال را نیز امتحان کنید.
  • آلیسون کوهن، روان‌درمان‌گر کالیفرنیایی پیشنهاد می‌دهد که زوجین با شناخت خود، فهرستی از چیزهای جذابی که آن‌ها را تحریک می‌کند تهیه کنند. سپس این فهرست را به هم بدهند. و با استفاده از آن رفتارهایی انجام دهند که هر دو طرف بیشتر تحریک شوند.
  • فای توصیه می‌کند که در صورت برطرف نشدن مشکلات جنسی با تلاش خودتان، حتما به مشاور و درمان‌گر متخصص مراجعه کنید تا به شما در یافتن و حل مشکلات کمک کند.

در مطالب بعدی به مسائل دیگری در راه ازدواج موفق خواهیم پرداخت. مسائلی مانند تقسیم کارهای خانه، مشکلات مالی، عدم اعتماد و…

منبع: http://webmd.com

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت