ازدواجتان را شخم بزنید

ارسال شده در ۱۶ اردیبهشت ۹۶ توسط : دکتر امیر سخاوتی
صفر دیدگاه

مهمترین موضوعی که زندگی زناشویی بسیاری از زنان و مردان متاهل را تهدید می کند، ترک وفاداری نسبت به همسر و ورود به یک رابطه آسیب زاست که تحت عنوان “رابطه خارجِ زناشویی” از آن یاد می شود. این معضل تقریبا در تمامی سالهای ازدواج و از سوی یکی از زوجین یا هر دوی آنها می تواند ایجاد شود و علت یابی آن به تحقیق و بررسی جدی و حل آن به صبوری و تلاش بسیار وسیع تر از آنچه امروز دیده می شود نیاز دارد.

در کتاب “ازدواجتان را شخم بزنید” ده مورد از شایع ترین الگوهای شکل گیری این روابط در قالب داستان های کوتاه و واقعی بیان شده است. سپس دلایل ایجاد روابط مرتبط به آن داستان واقعی مطرح و در پایانِ هر بخش توصیه هایی درباب اصلاح رابطه یا راهکارهایی ساده و مناسب و کاربردی جهت پیشگیری از ایجاد این روابط آسیب زا ارائه می گردد.

در این مجموعه کوچک تمامی علتها و راههای رفع این معضل بیان نمی شود بلکه هدف، آگاهی دادن به افرادی است که یا در آغاز رویارویی با این مساله یا درگیر واقعی آن هستند به گونه ای که با مطالعه این مجموعه، تلاش کنند با حفظ آرامش و حرمتها، در چارچوب خانواده و زیر نظر کارشناسان متخصص در امر خانواده با تمرکز اصلی بر اصلاح رفتار خود نه شریک زندگی خود و با کمترین آسیب به حل این مساله بپردازند. مهمترین ویژگی این کتاب مطرح کردن این باور است که اقدامات پیشگیرانه می تواند محکم ترین دژ دفاعی خانواده ها در برابر این تهاجم آرام و بی صدا در آغاز و ویرانگرِ بنیان خانواده در پایان آن باشد.

مطالعه این کتاب بویژه به دختران و پسران جوانی که دوران آشنایی قبل از ازدواج را می گذرانند توصیه می شود. کتاب ازدواجتان را شخم بزنید توسط انتشارات راز نهان چاپ شده است. علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت انتشارات این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت