بیان دقیق خواسته ها

ارسال شده در ۱۹ مهر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه
لطفا به من توجه کن

 

بارها و بارها این شکایت را از زبان مراجعینم شنیده ام که “همسرم اصلا به من توجهی نمی کند” .از طرفی از زبان همسر او می شنوم که “من هر کاری برایش انجام می دهم، دیگر نمی دانم باید چکار بکنم؟”.

بنظر شما دلیل این تناقض و نارضایتی چیست؟

🔰یکی از مشکلات عمده زوجین این است که خواسته های خود را در قالب کلمات کلی بیان می نمایند و یا اینکه بدون بیان آنها انتظار دارند که طرف مقابلشان خود بفهمد و بداند که چه می خواهند.

🔰زن و مرد در زندگی مشترک به دلیل تفاوتهای فردی و جنسیتی٬ دو کتاب فرهنگ لغت متفاوت در دست دارند که معانی هر لغت در آن متفاوت است .پس اگر خواسته ای دارید٬ دقیقا همان معنی مورد نظرتان را بیان نمایید.

♦️شکایت بالا مصداقی است بر این موضوع مهم. اگر به دنبال کسب توجه از طرف مقابل خود هستید باید بدانید که معنی”توجه کردن” برای خانم ها و آقایان متفاوت است. به عنوان مثال:

🌱معنی توجه از نظر یک خانم، می تواند دریافت تماس و پیام های تلفنی در طول روز از طرف همسر، بیاد آوردن مناسبتهای مختلف و… باشد. در حالیکه آقا مدعی است من ساعات زیادی کار می کنم و تمام شرایط را برای رفاه مادی همسرم فراهم می نمایم پس به او توجه می نمایم..

🌱 ازنظر یک مرد٬ معنی توجه می تواند داشتن گوش شنوا و شنیده شدن بدون انتقاد و سرزنش و… باشد. در حالیکه خانم مدعی است که من تمام امور مربوط به خانه داری را به نحو احسن برای همسرم فراهم می نمایم تا او آرامش داشته باشد و این یعنی اینکه من به او توجه می نمایم.

🌱مثال بالا نشانگر این است که هر کسی بر اساس ذهنیات و یاد گرفته های خودش رفتار می نماید و اگر قرار است که به یک رضایت نسبی برسید ،حتما باید جزییات خواسته خود را مطرح نمایید .چرا که طرف مقابل شما چون مجهز به مهارت ذهن خوانی نیست همانگونه به شما پاسخ می دهد که از نظر خودش مهم است درحالیکه ممکن است آن مورد برای شما از اهمیت چندانی برخوردار نباشد.
شاد باشید و پرانرژی

فاطمه نصیری

مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت