قضاوت کردن

ارسال شده در ۲۲ مهر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

لطفا قضاوت نکنید

دکتر اروین یالوم در یکی از کتابهایش به داستانی اشاره می نماید که قابل تامل است:

نوجوانی برای بازسازی رابطه خود با پدر غرغرویش، منتظر زمانی می شد که پدر، او را با خود به دبیرستان ببرد، چون در این مدت با او چند ساعتی تنها می ماند، ولی این همراهی، هر بار تبدیل به مخمصه می شد. پدرش با آب و تاب درباره آشغالهای توی نهر کنار خیابان سخنرانی و غرولند می کرد. از سوی دیگر، او در این جاده روستایی و زیبا و در جویبار زلال کنار آن هیچ آشغالی نمی دید. او هیچ راهی برای واکنش نشان دادن پیدا نمی کرد و ناگزیر به سکوت می شد و باقی راه سعی می کردند از حرف زدن با هم اجتناب کنند.

بعدها او خودش به تنهایی همان مسیر را رانندگی کرد و در کمال حیرت متوجه شد که دو نهر آب در کنار جاده است که هر کدام در یک طرف خیابان قرار دارد. با اندوه گفت ” این بار من رانندگی می کردم و نهر آبی که من از پنجره ام می دیدم، درست همانطور که پدرم می گفت کثیف و آلوده بود” ولی زمانی که فهمید از پنجره پدرش اوضاع و احوال چگونه است، دیگر خیلی دیر شده بود- پدرش مرده بود.

حال با توجه به این داستان، بهتر نیست هر از چند گاهی، از پنجره نگاه کسانی که در رابطه با آنها دچار مشکل هستید، به بیرون نظری بیندازید تا دلخوریها، عصبانیتها و آسیب هایتان کمتر شود؟

فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت از طریق تلگرام

nasiriabdibot@

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت