اتاق مخصوص زن

ارسال شده در ۱۶ آبان ۹۶ توسط : فاطمه اشترایه
صفر دیدگاه

امروز روی صحبتم با خانم هایی است که اکثر وقت خود را برای پیشرفت تحصیلی و موفقیت فرزندانشان اختصاص میدهند و تقریبا از همه خوشی های زندگی به خاطر بچه ها میگذرند . مدام کارهای بچه ها را زیر نظر دارند و به آنها امر و نهی میکنند . حتی به خاطر بچه ها با شوهر خود به تفریح و مهمانی نمی روند . تلوزیون نمیبینند و وقتی سوار اتومبیل میشوند موسیقی مورد علاقه بچه ها را گوش می دهند . در چنین شرایطی اگر شوهرشان بشاش و سرحال باشد، موسیقی گوش دهد ، به خودش برسد ، اوقاتی را در اتاق خود مشغول باشد و به تنهایی بیرون برود ، افکار نگران کننده به سراغ زن می آید و گاهی هم این حرکت شوهر را نمی تواند تحمل کند و با عصبانیت این مسئله را با او مطرح میکند .

اما حقیقت این است که در هر خانواده ای ، خانه به دو طبقه تقسیم می شود . طبقه اول مخصوص بچه ها و طبقه دوم مخصوص زن و شوهر است . در این طبقه دو اتاق خصوصی وجود دارد ؛ یکی مخصوص زن و دیگری مخصوص شوهر که هر کدام از آنها می توانند اوقاتی را در اتاق خود به تنهایی سپری کنند و کارهای مورد علاقه شان را دنبال کنند . ولی گاهی یک زن انقدر به اتاق شخصی اش وارد نمیشود که لایه ضخیمی از گرد و غبار تمام اتاق را می پوشاند . به نظر میرسد که او کلا این اتاق را فراموش کرده است .

تمام نگرانی ها و ناخوشی ها از همین مسئله ناشی میشود . اگر یک زن بتواند از طبقه بچه ها خارج شده و سری به اتاق شخصی خود بزند ، گرد و غبار را از اتاقش پاک کند و اوقاتی را در آنجا بگذراند به احتمال قوی میتواند به اندازه همسرش شاد و بشاش باشد . وارد شدن به این اتاق میتواند این باشد که سری به دوستان و اقوام و همسایگان بزند ، برای خودش بستنی بخرد، به موسیقی مورد علاقه اش گوش دهد ، لباس و آرایشی را که مناسب است در برنامه کارهای خود قرار دهد، برنامه دوست داشتنی خود را از تلوزیون ببیند ، با خدای خود لحظاتی از شبانه روز  را خلوت کند و مواردی از این قبیل که میتواند او را با درونش آشتی دهد …

فاطمه اشترایه

کد مشاوره ای ۳۹۶۰

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت