تجویز نسخه برای دیگران

ارسال شده در ۲۰ آبان ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

نمی دونم باید چکار کنم؟

– دختر ۳۲ ساله ای تماس می گیره و میگه که هفت ماهه عقد کردم ، راستش تجربه ارتباط دوستی با پسری رو قبلا نداشتم. الان دوستام و اطرافیانم که منو می بینن، میگن حواست باشه، زیاد به نامزدت ابراز احساسات نکنی ، هر چقدر کمتر تحویلش بگیری اون بیشتر بهت توجه می کنه ، نمی دونم این توصیه ها درسته یا نه؟

– بهش گفتم از اینکه به نسخه های تجویز شده دیگران شک کردی خیلی خوشحالم . متاسفانه هر کسی با توجه به تجربه های شخصی خودش برای دیگران تجویزهایی می کنه که ممکنه اصلا به کارش نیاد و حال و روز و مشکلش رو بدتر کنه. این نسخه ها مثل سایز لباس هر کسیه که نمی تونه اون رو به تن فرد دیگه بپوشونه و انتظار داشته باشه که اندازش بشه. مسلما برای بعضیا گشاد و برای بعضیا تنگه. تا دلت بخواد هم از این نسخه ها توی جیب اطرافیانت هست مثل اینکه با خانواده همسرت اینطوری رفتار نکن، همه چی رو به همسرت نگو و خیلی چیزای دیگه.

در یه رابطه سالم، حتما باید بده بستانهای عاطفی وجود داشته باشه و یکی از ابزارهای مفید در ارتباطات، ابراز احساسات به شیوه کلامیه . وقتی کسی رو دوست داری، بهتره که علاوه بر توجهات رفتاری، بصورت کلامی هم احساساتت رو بهش نشون بدی. از اونجایی که تجربه قبلی ارتباط با یک پسر رو هم نداشتی، بهت پیشنهاد می کنم که از نظر مهارتهای ارتباط موثر، خودت رو مجهز تر کنی تا به شیوه درست از رابطتتون لذت ببری و از این به بعد هم بیشتر حواست باشه تا در زندگی مشترکت از این نسخه ها و مشابه اونا استفاده نکنی.
شاد باشید

فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت
تعیین وقت از طریق تلگرام
@nasiriabdibot
شماره های تماس
۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت