امیدواری در زندگی

ارسال شده در ۱۲ آذر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

از تلاش کردن دست برندار

داشتم یه داستان کوتاهی می خوندم در خصوص رشد گیاه بامبوونگهداری از اون. برام جالب بود و قابل تامل.
پنج سال طول می کشه تا گیاه بامبو جوونه بزنه و از خاک بیرون بیاد ولی بعد از اون میگن تا سی متر هم می تونه قد بکشه. اگه یه نفر ندونه و بعد از یه مدتی، دست از مراقبت از این گیاه برداره، مطمئنا باعث میشه که این گیاه زیبا رشد نکنه.
داشتم فکر می کردم که این داستان، چقدر می تونه با عملکرد بعضی از آدمها توی زندگیشون مشابه باشه. اونایی که خیلی زود ناامید میشن، اونایی که خیلی زود انگیزه تلاش کردن رو از دست میدن، میگن که هیچ فایده ای نداره. این موضوع رو در مشاوره هام برای کسایی که به دنبال تغییر و اصلاح یک سری چیزا هستن، می بینم. بعضی وقتها فقط با صرف یه وقت کم، به دنبال معجزه هستن و وقتی تغییر قابل مشاهده ای نمی بینن، ادامه نمیدن و میگن، مشاوره هم بهمون کمکی نکرد و ناامید میشن.
پنج سال زمان کمی نیست، ولی نتیجه به ثمر نشستن این گیاه زیبا و قوی تر شدن ریشه های اون در طی این مدت، می تونه این پیام رو بهمون بده که باید صبور تر باشیم و از تلاش و مراقبتهای دائمی در زندگیمون دست بر نداریم
بیایم یه نگاهی دوباره به بخشهای مختلف زندگیمون بندازیم. به کارمون ، روابطمون، عادتهامون و … ببینیم کجاها ناامید شدیم و دست از تلاش برداشتیم. .بیایم تا دیر نشده از نو شروع کنیم.
به امید شروعی زیبا
فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت
تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام
@nasiriabdibot
شماره های تماس
۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت