لیوان خواسته هاتو درست بگیر

ارسال شده در ۲۸ آذر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

یک روز توی یه پارکی قدم می زدم ،بچه ای رو دیدم که کنار شیر آبی ایستاده بود و یه لیوان رو برعکس زیر شیرآب گرفته بود و داشت بازی می کرد. این کار اون ،منو به فکر فرو برد که واقعا چند درصد از ما آدمها، لیوان خواسته هامون رو برعکس زیر شیر آب می گیریم و انتظار داریم که پر بشه و وقتی  هم مدتی از اون می گذره و انتظاراتمون پاسخ نمی گیره ،عصبانی و کلافه میشیم که چرا باید اینجوری باشه؟!!

مثلا آقا یا خانمی که انتظار داره ،یه رابطه خوب با همسرش داشته باشه، ولی در عمل، با رفتارهای اشتباهی مثل سرزنش کردن ، کنترل کردن،با لحن بدی صحبت کردن و … خواسته هاش رو بیان می کنه.چیزی که مسلمه، لیوانش رو دقیقا برعکس گرفته و نه تنها پر نمیشه ، بلکه پاشیدن آب از ته لیوان هم باعث میشه که خیسش کنه و حس کلافگی و عصبانیتش مضاعف بشه.

مادرها و پدرهایی که نحوه صحیح رفتار با نوجوونشون رو نمی دونن و فکر می کنن با نصیحت کردن و انتقاد کردن می تونن بچشون رو تربیت کنن، اونا هم عملا با برعکس گرفتن لیوانشون باعث میشن که پرخاشگریها و ناسازگاریهای نوجوونشون بیشتر بشه و دچار احساسات آزاردهنده ای میشن و روابط ناخوشایندی رو تجربه می کنن.

پس بیایم یه نگاه دوباره به زندگیمون بندازیم و اونجاهایی که به نتیجه نرسیدیم و یا نتیجه برعکس گرفتیم، بجای اینکه بگیم مشکل از همسرمون، دوستمون و … بوده، یه لحظه فکر کنیم، شاید ما اشتباهی لیوان رو گرفته بودیم. پس با یادگیری مهارتهای جدید از زندگیمون لذت بیشتری ببریم.

سلامت باشید

فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@nasiriabdibot

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت