در لحظه زندگی کردن

ارسال شده در ۲۰ آذر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

هوشیارتر زندگی کنیم

چند وقت پیش، مادر همسرم  نقل مکان کردن. .یه شب بعد از این جابجایی، برای اولین بار که می خواستم برم خونشون، بدون اینکه فکر کنم و آگاه باشم، بصورت ناخودآگاه، همون مسیر خونه قبلی رو در پیش گرفتم و وقتی به دم درشون رسیدم و رفتم که زنگشون رو بزنم، تازه یادم اومد که اشتباه کردم !

این کار من نشون می داد که از بخش خوداگاه مغزم استفاده نکردم و بصورت عادتی، رفتار دیکته شده به مغزم رو بکار گرفتم. این موضوع تلنگری بود برام تا بیشتر فکر کنم که کجاها توی زندگیم بر اساس برنامه های ضبط شده رفتار می کنم؟

همه ما می دونیم یکی از بهترین شیوه های زندگی اینه که در لحظه حال زندگی کنیم و به هر فعالیتی که در همین لحظه انجام می دیم، دقت کنیم این کار شاید کمی سخت بنظر برسه، ولی با تمرین، امکان پذیره و فقط نیاز داره که هر روز، ساعت تلنگر رو برای خودمون کوک کنیم تا بهمون هشدار بده و آگاه باشیم .

.بیایم یه مروری به زندگیمون بندازیم و ضبط شده های رفتاریمون رو ارزیابی کنیم و جاهایی که لازمه، تغییری بهشون بدیم و خود آگاهش کنیم.

اینکه یه نفر وقتی عصبانی میشه، براساس ناخودآگاهش رفتاری تکراری رو انجام میده ، اینکه کسی در رابطش با عزیزانش وقتی چیزی رو میشنوه و باز هم بر اساس ناخودآگاهش واکنش های تکراری منفی نشون میده و خیلی چیزای دیگه. الان و همین لحظه وقتشه که بیشتر فکر کنیم و مهارتهای لازم رو یاد بگیریم تا بیشترین رضایت رو از زندگیمون کسب کنیم.

توانمند باشید

فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@nasiriabdibot

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت