مادری کردن

ارسال شده در ۱۸ آذر ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

مادر کمی مهربان تر

شب گذشته دخترم ازم پرسید : میشه مادری بچشو دوست نداشته باشه؟ و بعد گفت یکی از دوستاش ۵ ساله متوجه شده که مادرش اصلا اونو دوست نداره و الان که ۱۶ سالشه ،میگه در طول این ۵ سال، مادرش حتی یه بار هم دستش بهش نخورده و از حس های منفی اون دختر و آسیبی که در درس خوندن و موضوعات دیگه بهش وارد شده برام توضیح داد . بغضی در صداش داشت و براش عجیب بود که مگه امکان داره مادری اینطوری باشه ؟!

این موضوع باعث شد که بخوام این مطلب رو بنویسم تا حداقل شاید برای مادر هایی که نا خواسته و از روی نا آگاهی، رفتارهایی رو با بچه هاشون دارن و حرفهایی رو بهشون می زنن که آسیب زننده است، کمی بیشتر مراقب باشن.
مادر عزیز، تویی که بلد نیستی ابراز احساس کلامی داشته باشی ، تویی که بلد نیستی دست نوازشت رو روی سر بچت بکشی ، تویی که میگی برو خجالت بکش، بزرگ شدی ،بچه که نیستی و تویی که دائما سرکوفتش می زنی و حسن جویی نمی کنی ،باید بدونی که همه اینها نیاز فرزند توئه.

این مواردباعث میشه که از نظر عاطفی تامین بشه و احساس امنیت کنه و همین موضوع در بزرگسالی، مشکلات کمتری رو در روابطش ایجاد می کنه. پس مادر عزیز، احساس دوست داشتنی بودن رو به هر طریق ممکن به بچه هات منتقل کن. این کار رو می تونی از طریق درآغوش گرفتن ، بوسیدن وبیان خصوصیات خوب ومثبتشون و… انجام بدی وخودت هم از این موهبتی که نصیبت شده لذت ببری .
شاد باشید

فاطمه نصیری مشاور کد ۲۸۸۰صدای سلامت
تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام
@nasiriabdibot
شماره های تماس
۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت