چه کسانی به مشاوره نیاز دارند؟ بخش دوم

ارسال شده در ۲۸ آذر ۹۶ توسط : معصومه دانه کار
صفر دیدگاه

همانطور که حذف مشاور و مشاوره گرفتن از جریان زندگی کاملا نادرست است،اطاعت محض و وابستگی همیشگی به مشاور هم اشتباه است.بطورکلی مراجعین می توانند در سه گروه زیر قراربگیرند:

  •    -مراجع اصلا بر رفتار و افکار خود کنترل ندارد . در اینصورت حتما و در اولین فرصت باید به یک روانپزشک مراجعه کند تا با کمک دارو به سطح بهینه ای از خودکنترلی در رفتار دست یابد سپس با کمک یک روانشناس و مشاور و همکاری جدی مراجع مراحل درمان تا قطع کامل دارو ادامه یابد.

از این مرحله به بعد برای تثبیت رفتار و افکار سالم هرچند وقت یکبار مراجعه به مشاور ضروری است.

  •  مراجع بررفتار و افکار خود کنترل نسبی دارد و توصیه های مشاور را درک می کند و می تواند رفتار و افکار خود را با تمرین و تمرکز ، اصلاح کند. در اینصورت بدون استفاده از دارو ، مراجع می تواند مسایل خود را با راهنمایی مشاور حل کند.
  •  مراجعینی هستند که بدنبال بهترشدن روابط خود با همسر، فرزندان، همکاران و …. هستند ، یا بدنبال پیروی کردن از یک سبک زندگی سالم تر در زندگی هستند، یا برای انتخاب رشته تحصیلی، شغل و حرفه و همسرمناسب به کمک مشاور نیاز دارند. این گروه نسبت به دو گروه قبل بطور موثرتر از مزایای مشاوره گرفتن بهره مند می شوند زیرا از بسیاری از مسایلی که ممکن است در آینده برایشان رقم بخورد پیشگیری می کنند.
  • در هرحال انتخاب باشماست. انتخاب امروز ، آرامش ورضایت فردا را رقم خواهد زد.
  • معصومه دانه کار ، مشاور ۳۵۶۰
صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت