آمادگی برای بچه دار شدن

ارسال شده در ۲۱ بهمن ۹۶ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

آیا آمادگی پدر و مادر شدن دارید؟

چند روز پیش، منزل یکی از دوستام رفته بودم. اون یه پسر سه ساله داشت. توی اون چند ساعتی که پیشش بودم، رفتارهای اشتباهی رو ازش دیدم که در برابر پسرش انجام داد. در همون حین ،زنگ در خونشون به صدا در اومد. گفت یه دستگاه غذاساز خریده که براش آورده بودن. وقتی که بسته رو باز کرد، کاتالوگ غذاساز رو بیرون آورد و با دقت زیاد و با حوصله تموم ،مدتی رو به خوندن اون مشغول شد. بهش گفتم این که وسیله خیلی پیچیده ای نیست که تو اینقدر داری براش وقت میذاری ؟ بهم گفت: آره می دونم ولی اگه یه قسمتش رو متوجه نشم و اشتباه باهاش کار کنم، پولم هدر میره و دیگه این وسیله رو ندارم.

این جملش منو خیلی به فکر فرو برد . از خودم پرسیدم چند درصد از آدمایی که اینقدر به نحوه استفاده صحیح از یه وسیله اهمیت میدن، قبل از بچه دار شدن یا حد اقل بعد از اون، نگاهی به کاتالوگ چگونگی تربیت صحیح فرزندشون انداختن؟!

بنظر شما کدوم کاتالوگ اهمیتش بیشتره؟

اگه کسی بدون داشتن اطلاعات لازم برای پدر و مادر بودن، اقدام به بچه دار شدن می کنه، دقیقا مثل بازی دومینو می مونه که آسیبش فقط به یه نفر یا دو نفر نمی رسه وبه صدها نفر در جامعه ، ترکشهای تربیت غیر اصولیش اصابت می کنه. پس لطفا با صرف وقت لازم برای مطالعه در این خصوص، از آسیبهای بعدی پیشگیری کنین.

تاثیر گذار باشید

فاطمه نصیری

مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@nasiriabdibot

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت