در لحظه حال زندگی کنید

ارسال شده در ۲۵ تیر ۹۷ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

زندگی در لحظه

داشتم با دوستم صحبت می کردم که وسط حرفام گفت: راستی یادم بنداز که فردا باید فلان کار رو انجام بدم . صحبتم رو ادامه دادم که باز دوباره گفت: نمی دونم بعد از ظهر برم فلان جا یا نه ؟متوجه شدم که صد درصد حواسش به من نیست.

این کارش منو به فکر فرو برد . می بینم که اکثرآدمها در لحظه زندگی نمی کنن. یا فکرشون در گذشته مونده و یا در فکر اتفاقات آینده هستن.

صبح که از خواب بلند میشن، از لحظه ای که چشماشون باز میشه، جلوتر از لحظه حالشون دارن حرکت     می کنن. در حال صبحونه خوردن به فکر این هستن که چی بپوشن، لباسشون اتو داره یا نه ؟

در حال لباس پوشیدن به این فکر می کنن که امروز از کدوم مسیر برن بهتره ؟ و در حال رانندگی کردن به دنبال جمع و جور کردن افکارشون هستن، برای اینکه قراره بعد از ظهر جلسه ای داشته باشن و در جلسه بعد ازظهر به این فکر می کنن که بعد از تموم شدن ساعت کاریشون باید چی بخرن و از کجا تهیه کنن و داستان به همین منوال ادامه پیدا می کنه.

این سبک درزندگی باعث میشه که از لحظات وفرصتها لذت نبرن و استرس و اضطراب بیشتری رو تجربه کنن. زمان حال رو از دست میدن و بعضی اوقات هم وقتی به گذشتشون فکر می کنن، پیش خودشون میگن، کاش از فلان موقعیت، فلان ارتباط و … بیشتر استفاده می کردم و یه جورایی حس بازنده بودن رو دارن.

پس بیاین اول از خودتون بپرسین که” چند درصد من در لحظه حضور داره؟” و برای افزایش این درصد، از همین لحظه ای که دارین این متنو می خونین، با خودتون قرار بذارین و شروع کنین به تمرین کردن و تکرار کردن تا عادت بسیار خوب و موثر در لحظه زندگی کردن رو به عادتهای خوب زندگیتون اضافه کنین و برنده زندگیتون و عمرتون باشین.

فاطمه نصیری-مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

تعیین وقت مشاوره از طریق پیامک

۰۹۱۲۰۷۶۶۷۵۰

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت