انرژی خود را برای تغییر دیگران هدر ندهید

ارسال شده در ۲۴ مرداد ۹۷ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

تا حالا به این فکر کردین تغییر رفتار، چطوری انجام میشه و چی میشه که بعضیا به راحتی در مسیر تغییر قرار می گیرن و موفق هم میشن ،ولی بعضیای دیگه براشون هیچ اتفاقی نمی افته؟

در واقع تغییر یک فراینده و اینطور نیست که امروز من تصمیم بگیرم تا عادتی رو تغییر بدم و فردا این اتفاق بیفته.

اصل اولی که خیلی ها در نظر نمی گیرن، اینه که برای اینکه فردی بتونه در مسیر این فرایند قرار بگیره و تا انتهاش بره، خودش باید کاملا به مشکلش آگاه باشه و بخواد که براش کاری انجام بده.نه اینکه به اصرار اطرافیان و یا چون در جایی منافعش به خطر افتاده و مجبوره که کاری بکنه ،بخواد تغییر کنه. مسلما این فرد به هیچ وجه موفق به تغییر نخواهد شد و اگر هم اندکی تغییر داشته باشه،مسلما پایدار نیست و دوباره برگشت داره.مثلا همسری که در زندگی مشترکش ،مشکلات زیادی داره و از طرف شریک زندگیش تهدید میشه که اگه تغییر نکنی، ازت جدا میشم، یا اینکه کارمندی که در محیط کارش مشکلاتی رو بوجود آورده و رئیسش میگه که اگه خودت رو اصلاح نکنی، اخراج میشی. در اینگونه موارد شاید خود فرد آگاه نیست که دقیقا چه مشکلاتی داره و اگه هم کمی آگاه باشه، فکر می کنه اینا که مشکلات جدی ای نیست.

کسانی هم هستن که خودشون کاملا به مشکلشون آگاهن و میگن که باید کاری براشون بکنم ولی هیچ اقدام عملی ای انجام نمیدن. اینها هم مسلما موفق نخواهند شد.

ولی افرادی هم هستن که دقیقا می دونن که چه تغییراتی باید داشته باشن و برای رسیدن به اهدافشون، برنامه عملی دارن و کاملا هم به اون متعهد هستن و اگر هم در این مسیر، دوباره برگشتی براشون اتفاق بیفته ، می دونن که طبیعیه و ناامید نمیشن و دوباره شروع می کنن و ادامه میدن،.حتی اگه مجبور باشن در چند مرحله این تلاشها رو داشته باشن. تکرار و تکرار برنامه های جایگزین رفتار قبلی در گذشت زمان باعث میشه که فرد به مرحله پایانی تغییر برسه و دیگه حتی وسوسه ای هم برای بازگشت وجود نداره .

فاطمه نصیری-مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@Fnasir

 

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت