سپاسگزاری

ارسال شده در ۰۶ شهریور ۹۷ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

گله و شکایت ممنوع

دقت کردین که خیلی از آدمها فقط بصورت عادتی و زبونی شکر گزاری می کنن، در حالیکه در عمل، مبتلا به عادت سمی گله و گذاری و غر زدن هستن.

بیاین با مثالهای مختلف یه برش روزانه از زندگی این آدمها داشته باشیم و بینیم که چقدر از دیدن داشته هاشون غافل هستن؟

  • آقایی صبح از خواب بلند میشه، سر میز صبحونه، دست بچش می خوره و استکان چای میریزه روی لباسش. شروع می کنه به داد و بیداد کردن که تو چقدر دست و پا چلفتی هستی، حواست به هیچی نیست و …
  • خانمی که به همسرش لیست خرید میده و وقتی همسرش به خونه بر می گرده و یکی دو قلم از ده قلم خرید رو یادش رفته، عصبانی می شه و داد می زنه که نشد تو یکبار درست و حسابی خرید کنی و همه اون چیزایی که می خوام رو بخری!
  • کسی که با ماشینش داره به جایی میره و وسط راه ،ماشینش خراب میشه، میگه شانس که نداریم، الان وقت خراب شدن بود ، لعنت به این بدشانسی و …

البته  باید یاد آور بشم که مثالهای بالا در مورد افرادیه که عادت غالبشون اینطوریه.

اگه به هر کدوم از مثالها دقت کنین ، می بینین که این آدمها می تونن سپاسگزار اون چیزایی باشن که دارن ولی دقیقا با این عادت سمی ، زندگی رو هم به خودشون و هم  به اطرافیانشون تلخ می کنن.

شاید هم در طول روز بارها پیش بیاد که به دلایل مختلف از جمله دیدن یه آدم معلول، بیمار لاعلاج و ….به زبون میگن که خدایا شکرت، ولی آیا  به نظر شما به معنای واقعی، شکر گزارن و قدر دان  داشته هاشون هستن؟

اینکه فرزندی دارن که خیلی از افراد سالها در حسرت داشتنش هستن، اینکه همسری در کنارشون هست که بخشی از مسئولیتها رو با هم سهیم هستن و اینکه ماشینی دارن که صد ها بار کمک حالشون شده و براشون رفاه فراهم کرده و خیلی مثالهای عینی دیگه .

وقتی عادت گله و شکایت و غر زدن  از یک در وارد بشه، مسلما شکر گزاری و قدرشناسی و دیدن داشته ها از در دیگر از زندگی خارج میشه و به این ترتیب  مصرع دوم بیت زیر مصداق پیدا می کنه و باز هم این شکایت رو ازشون می شنویم که چرا من باید این همه مشکل توی زندگیم باشه؟

شکر نعمت نعمتت افزون کند

کفر نعمت از کفت بیرون کند

فاطمه نصیری-مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@Fnasir

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

 

 

 

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت