تاثیر درون گرایی و برون گرایی بر ازدواج(کبوتر با کبوتر)

ارسال شده در ۰۶ دی ۹۷ توسط : رنگینه تسلیمی
صفر دیدگاه

تسلیمی/روانشناس/همان‌طور که اتفاقات ناخوشایند استرس‌زا هستند، رویدادهای خوب مانند ازدواج هم می‌توانند استرس‌ بیافرینند. اغلب افراد در مسیر آشنایی پیش از ازدواج بسیار دودل می‌شوند و مدام تردید می‌کنند که آیا شخص مناسبی را برای یک عمر زندگی انتخاب کرده‌اند یا خیر؟ برای غلبه بر این استرس نیاز است اندکی با بایدها و نبایدهای انتخاب همسر آشنا شویم و به آن دقت کنیم.

آنچه پیش از ازدواج باید بدانیم
یکی از ویژگی‌های شخصیتی مهمی که در هنگام آشنایی پیش از ازدواج باید به آن توجه کرد میزان برون‌گرایی و درون‌گرایی خود و طرف مقابل است. همان‌طور که می‌دانید درون‌گرایان کسانی هستند که انگار همیشه در فکرند و به محیط اطراف خود توجه زیادی ندارند. این افراد در جمع دوستان و میهمانی‌ها بیشتر شنونده هستند، تا ناچار نباشند در گفت‌وگویی شرکت کنند. بیشتر تمایل آنها به سکوت است، چهره بسیار صادقانه، قابل اعتماد، جدی و آرامی دارند و در انجام کارها همیشه احتیاط را رعایت می‌کنند و در محیط‌های غیردوستانه و با افراد غریبه به سختی ارتباط برقرار می‌کنند. در سوی دیگر افراد برون‌گرا قرار دارند که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. در میهمانی‌ها شوخ‌طبع، اجتماعی و پرجنب و جوش هستند و هر چیزی می‌تواند دلیلی برای به وجد آوردن آنها باشد. حتی در سنین سالخوردگی بدون هیچ قید و شرطی در رفتارهایشان حالت‌هایی از جوانی و سرزندگی دیده می‌شود و اغلب تصویر یک فرد باانرژی را از خود در ذهن دیگران ایجاد می‌کنند.

تضادهای دردسرآفرین
اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که شما جزء کدام دسته هستید، درون‌گرا یا برون‌گرا؟ و معیار انتخاب همسر آینده‌تان کدام تیپ شخصیتی است؟
متاسفانه بعضی از افراد به صورت ناخودآگاه قطب‌های متضاد خود را انتخاب می‌کنند. شاید در ابتدا راه «قطب متضاد هم بودن» بسیار جذاب به نظرتان برسد و باعث شود به رابطه‌تان دلگرم شوید ولی بعد از مدتی احساسات ناخوشایندی به سراغ‌تان خواهد آمد. به‌طور مثال ممکن است تفریحات‌تان با یکدیگر متفاوت باشد، شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دوست دارند آخر هفته‌ها در منزل بمانند و از آرامش و تنهایی خود لذت ببرند، در حالی که طرف مقابل شما مایل است به میهمانی برود و کارهای هیجان‌انگیز انجام دهد. درنهایت به این نتیجه خواهید رسید که ضرب‌المثل «قطب‌های متضاد همدیگر را جذب می‌کنند» تا حدی درست است و افراد متضاد ابتدا در کنار هم احساس خوبی را تجربه می‌کنند، ولی با گذشت زمان همین مساله مشکل‌ساز خواهد شد‌. یکی از نکات مهم در ازدواج علایق و ویژگی‌های روانی مشترک است که در افراد باعث احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتر خواهد شد.
نویسنده:تسلیمی مشاور و رواشناس کد ۳۳۷۰

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت