چگونه محیط کاری خود را به فضایی لذت بخش تبدیل کنیم.

ارسال شده در ۳۰ آذر ۹۷ توسط : رنگینه تسلیمی
صفر دیدگاه

عشق به کار
تسلیمی/روانشناس
احتمالا شما هم از آن دسته افراد هستید که در تمام طول هفته کاری منتظر رسیدن تعطیلات هستند و از طرف دیگر ساعات پایانی جمعه‌ها برایشان دردناک است. از آنجا که می‌دانید هیچ تعطیلاتی ابدی نیست، بنابراین باید چاره‌ای اندیشید.
احتمالا برای خیلی از ما فاصله زیادی تا روزهای بازنشستگی باقی مانده است، در نتیجه تا آن زمان باید به دنبال راهی باشیم تا بتوانیم از تمامی روزهای زندگی کاری خود لذت ببریم. هر شغلی سختی و استرس‌های خاص خود را دارد و این فشار و استرس‌های کاری روی شما اثر می‌گذارد. باید بدانیم که یکی از رازهای موفقیت افراد در زندگی شغلی‌شان ایجاد یک محیط کاری مثبت است. با در نظر گرفتن نکات زیر می‌توانید زندگی شغلی خود را شادتر و رضایت‌بخش‌تر کنید:
از همکاران‌تان شروع کنید تا جایی که برایتان امکان‌پذیر است با آنها مهربان باشید و از حس شوخ‌طبعی‌تان استفاده کنید. برای این کار می‌توانید هر روز صبح هنگامی که وارد محل کارتان می‌شوید با روی خوش به همه سلام کنید. یکی از تحسین‌برانگیزترین ویژگی‌های شخصیتی تبسم‌های صمیمانه است. پس اگر می‌خواهید محبوب همکاران‌تان باشید همیشه لبخند بزنید. خصوصا که تبسم خرجی ندارد و خاطره چهره گشاده و خونگرم شما تا ابد در ذهن تمام افراد خواهد ماند. اگر با بعضی از همکاران‌تان به مشکل برخوردید هرگز یک دقیقه هم از وقت خود را به اندیشیدن راجع به آنها هدر ندهید. در ذهن خود مقصدی را که می‌جویید تجسم کنید و به سوی هدف خود گام بردارید. بدانید هر چه در محیط کار با دیگران بیشتر تفاهم نشان دهید آنها هم همان‌طور با شما در تفاهم رفتار خواهند کرد. بد نیست تاریخ تولد همکاران‌تان را در دفترچه‌ای یادداشت کنید و در روز تولدشان برای آنها کارت بفرستید این کار باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به شما پیدا کنند. با همکاران‌تان قرار بگذارید برای اینکه روز خود را با احساس شادی شروع کنید هر روز یکی از آنها جملات مثبت تهیه کند و با صدای بلند برای سایرین بخواند. در محل کارتان یک دوست پیدا کنید. داشتن یک دوست خوب باعث می‌شود رفتن به سر کار برایتان لذت‌بخش‌تر شود.
هرگز در وقت استراحت و ناهار کار نکنید. حواس‌تان باشد این زمان‌ها فقط برای رساندن غذا به بدن نیست، بلکه زمان استراحت ذهنی هم هست و باعث می‌شود تا انرژی از دست رفته به بدن‌تان بازگردد.
همواره سعی کنید روی میز خود را با قرار دادن یک گیاه یا قاب عکس کوچک زیبا سازید.
سعی کنید به کار خود عشق بورزید و در ذهن‌تان به آن افتخار کنید. هرگز درباره وضعیت پیشرفت خود دلسرد نشوید. عدم دلسردی و داشتن امید شما را به سمت جلو و گام‌هایی در جهت رشد پیش می‌برد.
نویسنده:تسلیمی روانشناس و مشاور کد۳۳۷۰

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت