کمی بیشتر مراقب باشیم

ارسال شده در ۱۱ دی ۹۷ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

تا حالا به این فکر کردین که یه حرف یا رفتار کوچیک منفی شما می تونه خیلی تاثیر گذار باشه و اثرات تخریبی زیادی بر زندگی خیلی ها بذاره، شاید پیش خودتون توی اون لحظه بگین “من که چیزی نگفتم یا من که کاری نکردم” .

حتما همه شما بازی دومینو رو می شناسین. بازی ای که مهره ها رو با فاصله مشخصی از هم می چینین و فقط به یکیشون ضربه می زنین ، ولی همه مهره های بعدی هم با همین ضربه می افتن. ضربه اول، خیلی محکم نیست و با ملایمت انجام میشه، ولی باعث میشه که مهره های خیلی زیادی بریزن.

بطور مثال، فرض کنین یه روز سوار تاکسی میشین و راننده بخاطر کرایه، رفتار پرخاشگرانه ای با شما می کنه و داد و بیداد راه می اندازه و اعصاب شما رو بهم می ریزه. شما میرین محل کارتون و چون حس منفی ای از این برخورد گرفتین، در محل کارتون یه مسئله کوچیک باعث میشه که با همکارتون هم تنش پیدا کنین و حجم حس منفیتون زیادتر میشه و وقتی به خونه بر می گردین، با همسر یا فرزندتون هم به مشکل بر می خورین. یعنی ترکش یه برخورد نامناسب و ناآگاهانه یک راننده، به چندین و چند نفر اصابت می کنه.

پس ما باید از این به بعد مراقب کلمات و رفتارمون باشیم تا با اون ضربه اولیه منفی به مهره دیگران، شاهد فروپاشی مهره های دیگر در جامعه و انتشار حسهای منفی نباشیم ودقیقا از این مفهوم استفاده کنیم وبا دادن حس خوب، حتی به یه نفر، حال خوب رو در جامعه منتشر کنیم.

فاطمه نصیری-مشاور کد ۲۸۸۰ صدای سلامت

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@Fnasir

شماره های تماس

۹۰۹۹۰۷۰۰۳۶-۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

.

 

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت