رفتارهای مخرب

ارسال شده در ۲۱ اسفند ۹۷ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

امروز صبح داشتم از پیاده روی خیابانی رد می شدم که دیدم رفتگران زحمتکش مشغولند. تعدادی از آنها کاغذهای تبلیغاتی ای که در کف پیاده رو ها چسبانده شده بودند را با دستگاهی می سوزاندند و تعدادی هم در کنار آنها جارو می کردند. وقتی دقت کردم، دیدم درسته که دیگه کاغذها روی زمین نیستند، ولی لکه هایی سیاه رنگ از آنها بجا مانده بود.

این اتفاق، مرا به فکر صحنه های واقعی زندگی انداخت. به راستی ،چقدر پیش اومده که رفتار اشتباهی انجام دادیم و یا حرفی زدیم که باعث دلخوری کسی شد و بعد عذرخواهی کردیم و خواستیم جبران کنیم؟ آیا واقعا تونستیم با عذرخواهی، اثرات مخرب رفتار یا گفتارمون رو جبران کنیم یا از بین ببریم؟

در این ایام که به سال نو نزدیک می شیم،کمی بیشتر فکر کنیم و رفتارهایمان را مورد ارزیابی قرار بدیم ببینیم که کجاها این لکه ها می تونه باقی مونده باشه؟

پس کمی بیشتر مراقب گفتار و رفتارمان باشیم و از همون ابتدا، طوری با اطرافیان ودوستانمون رفتار کنیم که اصلا نیازی به دلجویی وجبران نباشه، یا اگر هم موردی بوده سعی کنیم به شیوه درستی جبرانش کنیم تا مثل پاک کردن کف پیاده رو، لکه های بجا مونده ،خیلی خودنمایی نکنه.

فاطمه نصیری-مشاور خانواده

تعیین وقت مشاوره از طریق تلگرام

@Fnasir e,”from� R�۱�

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت