پدری و مادری کردن اشتباهی

ارسال شده در ۲۵ اردیبهشت ۹۸ توسط : فاطمه نصیری
صفر دیدگاه

یکی از باورهای اشتباهی که پدرها و مادرها در ارتباط با فرزندان خود دارند، از خودگذشتگی های بیش از حد است . آنها فکر می کنند که بعد از بچه دار شدن، باید هر آنچه مربوط به خودشان می شود را فراموش کنند و تنها به تحقق خواسته های فرزند و رسیدگی به آنها فکر کنند .این باور، شمشیر دو لبه ای است که از یک طرف به پدر و مادر و از طرف دیگر به فرزندان آسیب می رساند .

شاید بگویید که چطور این اتفاق می افتد ؟


این شیوه پدر و مادری باعث می شود که به مرور زمان و با گذشت سالیان طولانی، والدینی که بیش از حد از خود مایه گذاشته اند، نگاهی به گذشته خود انداخته و چیزی جز حذف خودشان نمی بینند که مطمئنا احساس ناخوشایندی را برایشان ایجاد می کند. از طرف دیگر، فرزندان نیز به این سبک، عادت کرده و تمام خدمات دریافتی را به چشم وظیفه می نگرند و هر روز متوقع تر از روز قبل می گردند.با این نوع نگرش، مطمئنا در روابط خود با دیگران دچار مشکل خواهند شد که در نتیجه، آنها نیز احساسات ناخوشایندی را تجربه می کنند .

پس شما پدران و مادرانی که در ابتدای مسیر فرزند پروری خود هستید،بدانید وقت گذاشتن برای خود و پرداختن به امور لذت بخش فردی، نه تنها منافاتی با والدین خوب بودن ندارد، بلکه به این طریق، موازنه تربیت صحیح نیز برقرار می گردد. پس دچار عذاب وجدان نشوید و بطور اصولی به خود و رابطه با همسرتان توجه نمایید.

صفرنظر ارسال شده است
شما هم نظری ارسال کنید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید آنلاین مشاورکارت