نفیسه شبانلویی

ارسال شده در ۳۱ تیر ۹۶ توسط : دکتر امیر سخاوتی
نفیسه شبانلویی هستم، کارشناس ارشد خانواده درمانی. با وجود ضرورت مراجعه به روانشناس میخواهم به این سوال که برای اکثر شما پیش می آید پاسخ دهم :
چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم؟
اگر از ما بپرسند آیا به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهید؟ بی‌شک پاسخ همواره مثبت است اما وقتی صحبت از سلامت روح می‌شود، با کمی درنگ سوال را در ذهن تکرار می‌کنیم. شاید هم بی‌درنگ پاسخ مثبت دهیم اما در پس ذهن خود واقعیت را ورق می‌زنیم.
مشاهدات نشان می‌دهد به جز مواردی معدود تقریبا تمام مراجعین به مشاوران، روان شناسان و روان پزشکان پس از بروز یک اختلال روانی و یا سردرگمی، حاضر به مراجعه شده‌اند. این در حالیست که درمان تنها بخشی از رسالت این متخصصان است.
در بسیاری از کشورها مراجعه به یک مشاور متخصص، از جمله کارهای برنامه‌ریزی شده افراد در طول هفته یا ماه است. اما متاسفانه در برخی جوامع مراجعه به مشاور، روانشناس و یا روان پزشک را معادل با ابتلا به بیماری روانی می‌دانند.
انسان عاقل نيازمند مشورت است و اگر در امور زندگي مشورت كنيم با مشكلات كمتري روبرو خواهيم بود.
هر فردی در مسیر زندگی مانند دوران بلوغ، انتخاب همسر، تربیت فرزند، تعامل اجتماعی با افراد مختلف و همه این مراحلی که در زندگی شخص اهمیت دارد نمی تواند همه راه ها و مسیرها را بدون اینکه مطالعه یا اطلاعاتی داشته باشد به درستی بداند و انتخاب کند.
با این توضیحات می‌توان گفت همه‌ی ما روزی نیازمند مراجعه به یکی از این متخصصان هستیم. حال اینکه در سنت باقی می‌مانیم و سعی بر حل مشکلات به صورت فردی داریم یا به علم اعتماد می‌کنیم و از آن کمک می‌گیریم، موضوعی است که نباید ساده از آن گذشت چرا که سلامت روح می‌تواند در گرو همین تصمیم باشد.
این درست است که دنیا پر از درد و رنج است، اما در عین حال، سرشار از (لذت) چیرگی بر آن ها نیز هست.
کد مشاوره تلفنی: ۳۹۴۰
برنامه مشاوره تلفنی: روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۶
منوهای فعالیت: خانواده و ازدواج، روانشناسی فردی
حوزه های کاری اصلی:
  • زوج درمانی
  • خانواده درمانی
  • مشاوره پس از طلاق
  • درمان های انفرادی ( اختلالات افسردگی، اضطراب، وسواس و .. )
  • آموزش مهارت های ارتباطی
  • اختلالات شخصیت

 

خرید آنلاین مشاورکارت